تجمع آسیب‌دیدگان حادثه آتش‌سوزی شین‌آباد در نهاد ریاست جمهوری ایران

Image caption حادثه آتش سوزی در مدرسه دخترانه، آذر سال گذشته روی داد

تعدادی از دانش آموزان که در جریان یک آتش سوزی در مدرسه‌ای در شمال غربی ایران آسیب دیده‌ بودند به همراه اعضای خانواده‌هایشان در برابر نهاد ریاست جمهوری ایران تحصن کرده‌اند.

گزارش ها حاکی از آن است که مسئولان نهاد ریاست جمهوری ایران، تحصن کنندگان را که حدود ۴۰ نفر هستند به داخل محوطه ریاست جمهوری راهنمایی کرده اند.

این دومین تحصن در اعتراض به رسیدگی ناقص به وضعیت درمانی آسیب دیدگان حادثه شین‌آباد است.

آذرماه سال گذشته، بر اثر وقوع آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد (از توابع پیرانشهر در استان آذربایجان غربی)، بیش از ۳۵ دختر دانش آموز دچار سوختگی شدند که دو نفر از آنها بر اثر شدت جراحات، جان خود را از دست دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که انگشتان چند تن از دانش‌آموزان هم به دلیل شدت سوختگی و عدم قبول پیوند، قطع شده و برخی دیگر از آنها نیازمند جراحی های ترمیمی صورت هستند.

این وضعیت عوارض روحی و اجتماعی جدی برای حادثه دیدگان، اعضای خانواده آنها و ساکنان روستا ایجاد کرده است.

وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به نمایندگی از دولت ایران متعهد به پرداخت هزینه های درمانی ۱۲ نفر از دانش آموزان حادثه شین آباد شده اند، اما بر اساس گزارش ها هزینه کامل دوره درمان آنها هنوز تامین نشده است.

دولت ایران قرار بوده ۵ میلیارد تومان برای جراحی های ترمیمی به حساب یکی از بیمارستان های دولتی تهران واریز کند اما این مبلغ تاکنون واریز نشده است.

علت سانحه آتش‌سوزی، آتش گرفتن بخاری نفتی مدرسه دخترانه اعلام شد.

سرنوشت پرونده قضایی این حادثه هنوز روشن نیست.

مطالب مرتبط