پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

اعلام جرم علیه علی مطهری، قانونی یا غیرقانونی؟

Image caption علی مطهری از نمایندگان منتقد حصر خانگی رهبران جنبش سبز بدون محاکمه آنها است

در پی اعلام جرم دادستانی تهران علیه علی مطهری، نماینده مجلس ایران، او قوه قضاییه ایران را به 'ایجاد رعب' برای منتقدان متهم کرده است.

اعلام جرم دادستانی علیه آقای مطهری بعد از سخنرانی او در مجلس ایران در آستانه سالروز نهم دی صورت گرفت که در آن از حبس خانگی رهبران جنبش سبز، بدون برگزاری دادگاه انتقاد شده بود.

بعد از اعلام جرم علیه آقای مطهری، او از 'انتقادپذیر نبودن' رئیس قوه قضاییه انتقاد کرد، اما دادستان تهران در پاسخ گفت که صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران از این موضوع مطلع نبوده است.

در تازه‌ترین اظهار نظر، آقای مطهری احتمال بی‌خبر بودن آقای لاریجانی از اعلام جرم علیه او را رد کرده و بر مواضع قبلی خود پافشاری کرده است.

محمدرضا تابش، نماینده اردکان در مجلس ایران هم امروز یک شنبه، ۱۵ دی‌ در صحن علنی مجلس با انتقاد از عدم موضع‌گیری هیات رئیسه گفت که تفاوت مردم عادی با نمایندگان در این است که اظهارنظر نماینده "حتی اگر وصف مجرمانه هم داشته باشد، قابل تعقیب نیست."

در برنامه چشم‌انداز بامدادی امروز (۱۵ دی) از احمد سلامتیان، نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر سیاسی در ایران، درباره حد و حدود مصونیت پارلمانی نمایندگان پرسیدیم.