معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان عوض شد

سیامک ره‌پیک
Image caption آقای ره پیک، در گذشته برای مدتی رئیس "پژوهشکده مطالعات راهبردی" متعلق به وزارت اطلاعات بوده است

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان سیامک ره‌پیک را به عنوان معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان منصوب کرد.

این معاونت، که تاکنون مسئولیت آن با عباسعلی کدخدایی بود، بازوی اجرایی شورای نگهبان در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، شوراها و مجلس خبرگان است.

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، آقای جنتی سه شنبه ۱۷ دی (۶ ژانویه) با صدور حکمی اختیارات خود در زمینه هایی مختلف و از جمله "امضای احکام" را به آقای ره‌پیک تفویض کرده است.

سیامک ره‏‌پیک در تیر ماه ۱۳۸۹، با معرفی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه و با انتخاب نمایندگان مجلس نهم به عضویت شورای نگهبان در آمد.

عباسعلی کدخدایی تا آن زمان عضو و سخنگوی شورای نگهبان بود. وی پس از پایان عضویتش در این شورا در تیر ماه، همچنان در سمت معاونت اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان باقی مانده بود.

آقای ره پیک، در گذشته برای مدتی رئیس "پژوهشکده مطالعات راهبردی" متعلق به وزارت اطلاعات بوده است.

احمد جنتی هفته پیش در دیدار با ناظران شورای نگهبان در استان گیلان هشدار داد که "بعضی‌ها برای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی دارند طراحی می‌کنند و نقشه می‌کشند" و به این ناظران توصیه کرد مواظب چنین تحرکاتی باشند.

آقای جنتی با تاکید بر لزوم "ایجاد امید در مجموعه دوستان اصولگرا"، به اصولگرایان توصیه کرد "از گذشته عبرت بگیرند، نقاط ضعف خود را بشناسند و آنها را برطرف کنند".