انفجار سر صحنه فیلم ده‌نمکی چند کشته برجای گذاشت

Image caption صحنه انفجار در شهرک سینمایی دفاع مقدس

هنگام فیلمبرداری فیلم 'معراجی‌ها' ساخته مسعود ده‌نمکی در شهرک سینمایی دفاع مقدس تهران، انفجاری روی داده که گفته می‌شود دست‌کم پنج کشته و شماری زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری مهر نام پنج نفر را که در این حادثه کشته شدند، اعلام کرده است.

بر اساس گزارش‌ها علی‌اکبر رنجبر، مدیر شهرک سینمایی جنگ و محمدجواد شریفی‌راد، مسئول جلوه‌های ویژه فیلم معراجی‌ها از کشته‌شدگان هستند.

مسعود ده‌نمکی، کارگردان مجموعه 'معراجی‌ها' به ایرنا گفته هیچ بازیگری در این حادثه کشته نشده است.

به گفته آقای ده‌نمکی، "انفجار هنگام خارج کردن مواد منفجره از داخل یک خودروی پژو اتفاق افتاده و وضعیت چاشنی مواد منفجره باعث این حادثه شده است."

پیش‌تر، جواد هاشمی یکی از بازیگران مجموعه سینمایی و فیلم 'معراجی‌ها' به مهر گفته بود "محمدجواد شریفی‌راد و چهار نفر دیگر از عوامل فیلم که کنار خودرو ایستاده بودند و در حال آماده کردن صحنه فیلمبرداری بودند، بر اثر این انفجار کشته شدند."

گزارش شده که دو نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

شهرک سینمایی دفاع مقدس در بزرگراه تهران-قم قرار دارد.

مهرماه امسال، تولید مجموعه سینمایی و فیلم معراجی‌ها به کارگردانی مسعود ده‌نمکی در این شهرک سینمایی آغاز شد.

بخش‌هایی از این فیلم که درباره خاکسپاری کشته‌های گمنام جنگ ایران و عراق است، در دانشگاه تهران فیلمبرداری شده است. این فیلم در مراحل پایان کار بود و قرار بود در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شود.

عباس شوقی، عضو هیات مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما به ایسنا گفته است: "مواد منفجره پشت صحنه، مواد جنگی بوده است، چون مسئولان امنیتی اجازه نمی‌دهند مواد مخصوص فیلمبرداری وارد کنیم."

مسعود ده‌نمکی از بنیانگذاران گروه انصار حزب‌الله تا کنون چهار فیلم سینمایی ساخته است. آخرین فیلم او از مجموعه سه‌گانه اخراجی‌ها، پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۳۹۰ بود.

Image caption مسعود ده‌نمکی (نفر دوم از راست) بعد از انفجار در صحنه فیلم

مطالب مرتبط