وضعیت جسمی کسری نوری، درویش گنابادی، 'نامناسب' است

حق نشر عکس Majzooban noor
Image caption کسری نوری به اتهام عضویت در سایت مجذوبان نور بازداشت شد و پس از ۱۳ ماه بازداشت موقت در دادگاه انقلاب به ۴ سال و ۴ ماه زندان محکوم شد

مادر کسری نوری، از دراویش گنابادی که در زندان عادل آباد شیراز زندانی است، با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی پسرش خواستار رسیدگی به وضعیت او شده است.

شکوفه یداللهی، مادر کسری نوری در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی، با اعلام اینکه فرزندش در وضعیت "بدی" به سر می‌برد، گفت:" نیروهای امنیتی اجازه دسترسی او را به پزشک نمی‌دهند."

به گفته خانم یداللهی، کسری نوری کمر درد دارد و در مراجعه به درمانگاه زندان عادل آباد به او گفته شده این دردها ناشی از فشار عصبی است.

مادر کسری نوری با انتقاد از وضعیت زندان عادل‌آباد گفت که شرایط این زندان نیز نامناسب است و زندانیان امکان هواخوری را ندارند.

کسری نوری به اتهام عضویت در سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی، بازداشت شد و پس از ۱۳ ماه بازداشت موقت در دادگاه انقلاب به ۴ سال و ۴ ماه زندان محکوم شد.

حکومت ایران از حدود یک سال و نیم پیش، تعداد زیادی از دراویش گنابادی و وکلای مدافع آنها را دستگیر کرده، اما هنوز جلسه محاکمه ای برای آنها تشکیل نشده است.

اعمال فشار بر این دراویش از سال ۱۳۸۴ شدت گرفته و از آن زمان تا کنون، تعدادی زیادی از آنها دستگیر و چند حسینیه و محل تجمعشان تخریب شده است.

مطالب مرتبط