سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه معصومه ابتکار لغو شد

حق نشر عکس Mehr

سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست و معاون حسن روحانی در نماز جمعه این هفته تهران لغو شد.

یدالله شیرمردی، رییس ستاد اقامه نماز جمعه تهران با اعلام این خبر گفت: "معصومه ابتکار به دلیل کسالت و مشغله کاری نتوانست در نماز جمعه تهران حضور یابد و به جای وی یکی از دیگر مسئولان این سازمان سخنرانی خواهد کرد."

خانم ابتکار قرار بود به مناسبت روز هوای پاک در مراسم نماز جمعه تهران سخنرانی کند، اما به گفته رییس ستاد اقامه نماز، محمدهادی حیدرزاده، رییس کل محیط زیست تهران به جای خانم ابتکار یکی از سخنرانان نماز جمعه این هفته تهران است.

او در توضیحی در این باره در فیسبوک نوشته "ظاهرا خبری مبنی بر عدم حضورم منتشر شده و به واسطه آن خبرنگاران عزیز مکرر امروز تماس گرفته و سئوال کرده اند."

خانم ابتکار در ادامه توضیح خود گفت "آنگونه که می گویند من نخستین زنی نیستم که قبل از خطبه ها سخنرانی کرده است. تا آنجا که به یاد دارم مرحوم مریم بهروزی و همین طور خانم دکتر وحید دستجردی در زمان وزارت خود در این مکان سخنرانی داشته اند."

معصومه ابتکار از جمله نخستین زنانی است که در سال ١٣٧٦ وارد کابینه دولت هفتم شد.

خانم ابتکار پس از پایان دولت آقای خاتمی با پیروزی در انتخابات دوره سوم شوراهای شهر و روستا، به شورای شهر تهران راه یافت اما هیئت اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراها، صلاحیت او را برای نامزدی در این انتخابات که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۴ خرداد برگزار شد، رد کرد.

وی با روی کار آمدن حسن روحانی، مجددا رییس سازمان محیط زیست و معاون رییس جمهور شد.

سازمان ملل متحد در بهار سال ۱۳۸۶ از خانم ابتکار به عنوان یکی از هفت "قهرمان زمین" تقدیر به عمل آورد.

دفتر محیط زیست سازمان ملل در تقدیر از خانم ابتکار اعلام کرده بود که سازمان حفاظت محیط زیست ایران در زمان مدیریت او جایگاهی معتبر در جهان کسب کرد و شمار کارکنان دارای مدرک دانشگاهی در آن طی هشت سال مدیریت خانم ابتکار از ۲۵ درصد به هفتاد درصد افزایش یافت.

مطالب مرتبط