پنجشنبه سوم بهمن: سخنرانی روحانی در داووس از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی

حق نشر عکس

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران قرار است پنجشنبه ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخنرانی کند و تلویزیون فارسی بی بی سی این سخنرانی را زنده پوشش می‌دهد.

آقای روحانی قصد دارد در جمع مدیران شرکت‌های نفتی بزرگ جهان از جمله شل، انی، بی‌پی و توتال سخنرانی کند.

بنا به گزارش‌ها، علاوه بر شرکت‌های اروپایی، مدیران شرکت‌های نفتی آمریکایی مانند اکسان موبیل هم احتمالا در این سخنرانی حضور خواهند داشت.

این اولین نطق رئیس جمهوری ایران پس از آغاز اجرای توافقنامه ژنو در ۲۰ ژانویه خواهد بود، توافقنامه‌ای که به تسهیل بخشی از تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران منجر می‌شود و چشم‌انداز افزایش درآمدهای نفتی این کشور را می‌گشاید.

انتظار می‌رود آقای روحانی در این سخنرانی کوتاه بکوشد با ارائه نقشه راه خود برای حل سریع و دائمی مناقشه اتمی، مدیران شرکت‌های انرژی خارجی را ترغیب کند به بازار ایران برگردند.

اما در میان بی اعتمادی متقابل بین ایران و گروه ۱+۵ و بدبینی به حصول توافقی دائمی بر سر پرونده اتمی، حسن روحانی چقدر می‌تواند نظر سرمایه گذاران غربی را برای بازگشت به بازار ایران تغییر دهد؟

از حدود ساعت ۱۲:۴۰ ظهر پنجشنبه (به وقت تهران)، همراه با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی، بیننده سخنرانی رئیس جمهوری ایران در داووس باشید.