معصومه ابتکار: علت لغو سخنرانی‌ام در نماز جمعه اعلام نشد

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران حق نشر عکس Mehr
Image caption "متن سخنرانی من آماده بود و هیچ کسالتی هم نداشتم"

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، که سخنرانی او پیش از خطبه‌های اصلی در یکی از نماز جمعه‌های اخیر تهران لغو شد، گفته دلیل این موضوع به او اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) خانم ابتکار در حاشیه جلسه امروز هیات دولت گفته است "دعوتی به عمل آمد و هماهنگی‌ها صورت گرفت، اما ۴۸ ساعت مانده به برنامه، به من اعلام کردند که برنامه سخنرانی لغو شده است. دلیل لغو این سخنرانی را هم اعلام نکردند."

'هیچ کسالتی نداشتم'

قرار بود خانم ابتکار ۲۷ دی ماه به مدت ۲۰ دقیقه پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به مناسبت "هفته هوای‌پاک" سخنرانی کند.

یدالله شیرمردی، رئیس ستاد اقامه نماز جمعه تهران هم گفته بود که معصومه ابتکار به دلیل کسالت و مشغله کاری نتوانست در نماز جمعه تهران حضور یابد اما خانم ابتکار کسالت خود را در این روز رد کرده است. او امروز در جمع خبرنگاران گفته "متن سخنرانی من آماده بود و هیچ کسالتی هم نداشتم."

برخی از رسانه‌های ایران در زمان اعلام لغو این سخنرانی به مخالفت برخی از روحانیون هم اشاره کرده بودند.

سخنرانی زنان در خطبه‌های پیش از نماز جمعه معمول نبوده است اما در سال های اخیر دست کم، مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت دولت پیشین به مناسبت "هفته سلامت"، پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی کرده بود.

خانم ابتکار به عنوان رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، معاون رئیس جمهور ایران هم محسوب می‌شود. او ابراز امیدواری کرده که "فضا به گونه‌ای باشد که مسئولان بتوانند از طریق تریبون نمازجمعه، سیاست‌ها را با نمازگزاران مطرح کنند."

مطالب مرتبط