ولایتی: مذاکره‌کنندگان به چارچوب تعیین‌شده پایبند بوده‌اند

حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption رئیس دفتر و مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران در کنار وزیر امور خارجه

علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران، امروز یکشنبه ۶ بهمن (۲۶ ژانویه) از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران دفاع کرده و خواسته است که به آنها "مجال" داده شود.

آقای ولایتی گفته است: "بدون تردید مذاکره‌کنندگان در حوزه هسته‌ای نشان داده‌اند به چارچوب تعیین شده در نظام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حفظ حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پایبند بوده‌اند."

او اظهار امیدواری کرده است که دیپلمات‌های ایرانی در آینده نیز "در مسیر درست و منافع جمهوری اسلامی ایران گام بردارند."

در روزهای اخیر انتقادات بعضی چهره‌ها و رسانه‌های محافظه‌کار از سیاست خارجی و هسته‌ای حسن روحانی بالا گرفته است. برخی از آنان می‌گویند که توافق ژنو مورد انتقاد رهبر ایران قرار گرفته است.

حمید بعیدی نژاد، یکی از مذاکره‌کنندگان ارشد ایرانی در همین باره گفته است در عین حالی که روند و جزئیات مذاکرات به اطلاع نهادهای مرتبط و از جمله رهبری می‌رسد، مذاکره‌کنندگان همیشه نمی‌گویند "که محورها و جزئیات توافق شده در جریان مذاکرات، جزء به جزء و یک به یک، نظر مقام معظم رهبری را داشته است."

علی‌اکبر ولایتی ضمن انتقاد از اظهارات اخیر مقام‌های آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران و از جمله اشاره به مد نظر داشتن گزینه نظامی علیه ایران، گفته است که جمهوری اسلامی همچنان برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز خود را ادامه خواهد داد.

علی‌اکبر ولایتی به تازگی با حکم اکبر هاشمی رفسنجانی، به جای حسن روحانی به ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت منصوب شده است.

مطالب مرتبط