معصومه ابتکار جایزه افتخاری انرژی گلوب را دریافت کرد

معصومه ابتکار حق نشر عکس ISNA
Image caption خانم ابتکار در همایش مدیریت سبز ایران جایزه خود را دریافت کرد

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، جایزه افتخاری انرژی گلوب را به دلیل "تعهد و احساس مسئولیت در قبال حفظ کره زمین" دریافت کرد.

ولفگانگ نیومن، بنیانگذار این جایزه امروز چهارشنبه ۹ بهمن (۲۹ ژانویه) در مراسمی در تهران این جایزه را به خانم ابتکار تحویل داد.

یک سخنگوی بنیاد انرژی گلوب به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این جایزه به دلیل تعهد و احساس مسئولیت خانم ابتکار و صراحت لهجه و تلاش‌هایش برای جلب توجه شهروندان و آگاهی بخشی به افکار عمومی در مورد ضرورت حفظ محیط زیست، به او اهدا شده است.

خانم ابتکار در دولت‌های محمد خاتمی، رئیس جمهور اصلاح طلب ایران، ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست را به عهده داشت و پس از آن به عضویت شورای شهر تهران در آمد.

او امسال و پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، به سمت پیشین خود در سازمان حفاظت از محیط زیست بازگشت.

جایزه انرژی گلوب در سال ۱۹۹۹ توسط آقای نیومن ابداع شد و هدف آن معرفی پروژه‌هایی است که راه حل‌های عملی برای مشکلات محیط زیستی ارائه می‌کنند و حفظ منابع طبیعی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را مورد توجه قرار می‌دهند.

کوفی عنان، مارتین شین و میخاییل گورباچف از جمله دریافت‌کنندگان سرشناس این جایزه هستند.

نمایندگانی از سازمان ملل، بانک جهانی و شورای انرژی‌های تجدیدپذیر اروپا در هیئت انتخاب جوایز اصلی انرژی گلوب عضویت دارند.

مطالب مرتبط