عراقچی: مکان دور بعدی مذاکرات هسته‌ای مشخص نشده است

حق نشر عکس icana.ir
Image caption عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران و عضو ارشد تیم مذاکره کننده اتمی این کشور است

در پی انتشار گزارش‌های ضد و نقیض درباره مکان برگزاری دور بعدی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵، آخرین نقل قول از یک مقام‌ ارشد ایرانی مبنی بر عدم تصمیم‌گیری نهایی در این باره است.

خبرگزاری فارس به نقل از عباس عراقچی، عضو ارشد هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گزارش کرده است که هنوز زمان دقیق و مکان گفت‌و‌گوهای تازه این کشور با گروه ۱+۵ مشخص نشده است.

خبرگزاری کیودو در ژاپن، چهارشنبه به نقل از آقای عراقچی از ادامه گفت‌و‌گوها در ژنو خبر داده بود.

این در حالی است که در روزهای گذشته مقام‌های آمریکایی از توافق برای برگزاری دور تازه مذاکرات در نیویورک خبر داده بودند.

جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه گذشته از توافق محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد گروه ۱+۵ برای ادامه مذاکرات در نیویورک خبر داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز به نقل از یک فرد نزدیک به هیات مذاکره‌کننده ایران که نامش را منتشر نکرد، از توافق برای برگزاری این مذاکرات در نیویورک خبر داد اما مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران این خبر را رد کرده بود.

این مذاکرات قرار است تا اواخر فوریه برگزار شود.

ایران و گروه ۱+۵ پاییز گذشته در توافقی که با حضور همه وزرای خارجه شش کشور عضو این گروه به دست آمد، به راه حلی شش ماهه برای کاهش اختلافات دست پیدا کردند.

در پی این توافق، ایران از بیستم ژانویه، سی‌ام دی، غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را متوقف کرد و در عوض، بخشی از تحریم‌های این کشور به حالت تعلیق درآمد.

مطالب مرتبط