تالیف کتابی جدید در مورد 'سبک زندگی' آیت‌الله خامنه‌ای

آیت الله خامنه ای حق نشر عکس Leader.ir
Image caption انتشار کتاب ها و اسناد مرتبط با آیت االله خامنه ای و زندگی خصوصی او، همواره در جمهوری اسلامی ایران با حساسیت های فراوانی مواجه بوده است

خبرگزاری تسنیم از تهیه کتابی تحت عنوان "مثل خمینی" در مورد "سبک زندگی" آیت الله خامنه ای خبر داده است.

علی شیرازی نویسنده این کتاب، چهارشنبه ۱۶ بهمن (۵ فوریه) در مصاحبه با تسنیم گفته است که کتاب او، "تصاویری جدید" از رهبر جمهوری اسلامی نیز در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد.

آقای شیرازی افزوده که کتاب وی، به ارائه "خاطرات علما و شخصیت‌های سیاسی" از آیت الله خامنه ای اختصاص دارد و در آن، "از زاویه نگاه دیگران سبک زندگی رهبر انقلاب در وجوه مختلف بیان می شود."

وی افزوده که کتاب جدید قرار است تا قبل از برگزاری نمایشگاه کتاب منتشر و توزیع شود. نمایشگاه سالانه کتاب تهران، معمولا در ماه اردیبهشت برگزار می شود.

علی شیرازی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه و برادر سرتیپ محمد شیرازی، مسئول دفتر نظامی رهبر ایران است.

آقای شیرازی توضیح داده که کتاب جدید ادامه اثر "پرتوی از خورشید" است که پیشتر، توسط خود او در مورد زندگی آقای خامنه ای تالیف شده بود.

این روحانی در تیر ماه ۱۳۹۱ گفته بود که بر اثر تحقیقاتی که برای تالیف کتاب "پرتوی از خورشید" انجام داده، متوجه شده که تاکنون "هیچ تخلفی" در زندگی فرزندان آیت‌الله خامنه‌ای وجود نداشته است.

وی با اشاره به توصیف رهبر ایران به عنوان "جانشین" امام دوازدهم شیعیان توسط برخی حامیانش، افزوده بود: "من گاهی اوقات شوخی می‌کنم و می‌گویم ما توجه نمی‌کنیم وقتی می‌گوییم جانشین امام زمان، این جانشین امام زمان خصوصیاتی دارند که ازخیلی‌ها هم بالاترند."

آقای شیرازی در آن زمان توضیح بیشتری در مورد کسانی که معتقد بود آیت الله خامنه ای از آنها بالاتر است نداد.

انتشار کتاب های مرتبط با آیت الله خامنه ای و زندگی خصوصی او، همواره در جمهوری اسلامی ایران با حساسیت های فراوانی مواجه بوده است.

در نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۱، زندگی نامه ای از رهبر ایران تحت عنوان " شرح اسم" توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی وابسته به وزارت اطلاعات توزیع شد، اما دفتر رهبری اعلام کرد که این کتاب دارای ۲۴۰ "غلط تاریخی" است.

به دنبال این واکنش، کتاب شرح اسم جمع آوری شد و چند ماه بعد، پس از تغییراتی دوباره در چرخه توزیع قرار گرفت. این در حالی است که طبق روال معمول در جمهوری اسلامی ایران، کتاب های مرتبط با زندگی آیت الله خامنه ای پیش از انتشار مورد بازبینی دفتر رهبری قرار می گیرند.

پیش از آن نیز کتاب هایی همچون "خاطرات سبز" و "حکایت‌نامه‌ی سلاله‌ زهرا (س): زندگینامه‌ی مقام معظم رهبری" در مورد زندگی رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده بود.

در هر دوی این کتاب ها، آیت‌الله خامنه‌ای فردی دارای توانایی های ماوراء الطبیعه معرفی می شد.