درخواست جامعه بهایی از روحانی: ضارب خانواده بیرجندی را پیدا کنید

حق نشر عکس courtesy
Image caption خانواده آقای مودی در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری هستند

جامعه جهانی بهایی در بیانیه‌ای از دولت حسن روحانی خواسته است به ماجرای سوقصد به جان یک خانواده بهایی در بیرجند ایران رسیدگی کند.

دیان علایی، نماینده بهاییان در سازمان ملل متحد به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "از رئیس‌جمهوری ایران انتظار دارند طبق وعده‌هایی که برای احقاق حقوق برابر شهروندان داده است، به تازه‌ترین مورد سوقصد به جان شهروندان بهایی ایران رسیدگی کند."

بر اساس گزارش‌ها، شامگاه دوشنبه ۱۴ بهمن، فرد نا‌شناسی که ماسک زده بود، بعد از ورود به خانه یک خانواده بهایی در بیرجند، با ضربات چاقو قدرت‌الله مودی، طوبی سبزه‌جو و دختر آنان به نام اعظم مودی را به شدت زخمی کرده است.

به گفته خانم علایی در حال حاضر این سه نفر که در ریه، شکم، گردن و پهلو دارای جراحت‌های جدی هستند، بعد از عمل جراحی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده‌اند.

خانم علایی می‌گوید شخصی که وارد خانه شده به قصد کشت و با انگیزه مذهبی این سه نفر را مصدوم کرده، چون آقای مودی از چهره‌های فعال جامعه بهاییان بیرجند در استان خراسان جنوبی ایران است.

جامعه بهاییان از دولت ایران خواسته شخص ضارب را پیدا کند.

سخنگوی جامعه بهاییان در سازمان ملل متحد درباره این‌که رسیدگی‌های قضایی درباره این پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: "جامعه بهاییان بیرجند برای پیگیری موضوع وکیل گرفته‌اند، اما در موارد مشابه، مانند ماجرای قتل عطاالله رضوانی در بندرعباس، دستگاه قضایی و پلیس هیچ پیگیری انجام نداد."

عطالله رضوانی، از شهروندان بهایی بندرعباس بود که شهریور امسال کشته شد.

به گفته جامعه جهانی بهایی، "در هشت سال گذشته، یعنی از سال ۲۰۰۵ تا کنون به جان ۵۰ بهایی سوقصد شده و ۹ نفر کشته شده‌اند بدون آن‌که هیچ محکمه قضایی تشکیل یا قاتل شناسایی شود."

مطالب مرتبط