آیت‌الله خامنه‌ای: آمریکا اگر بتواند رژیم ایران را تغییر می‌دهد

حق نشر عکس Khamenei.ir

رهبر ایران در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش بار دیگر درباره مذاکرات ایران و آمریکا ابراز تردید کرده و گفته آمریکا اگر بتواند "رژیم" ایران را عوض می کند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای از "ملت" خواسته مذاکرات و اظهارنظرهای "بی‌ادبانه" آمریکایی‌ها را زیر نظر داشته باشند تا "دشمنی دشمن، سوءنیت و دورویی" را به‌خوبی بشناسند.

او درباره مذاکرات جاری ایران و غرب گفته است "مسئولان آمریکایی در جلسه‌های خصوصی با مسئولان کشور ما یک‌جور حرف می‌زنند، به محض جدا شدن از آنها جور دیگر حرف می‌زنند."

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای، آمریکایی‌ها در دیدارها تاکید می‌کنند که قصد "تغییر رژیم" ندارند.

اما او این اظهارات را در اساس "دروغ" خواند و گفت "اگر بتوانند لحظه‌ای [برای تغییر حکومت] تردید نمی‌کنند، ثانیا، نمی‌توانند."

رهبر ایران ضمن ابراز تردید درباره مذاکرات هسته‌ای، در عین حال از منتقدان دولت هم خواسته که با "شرح صدر" با دولت رفتار کنند.

از زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای تا کنون، آیت‌الله خامنه‌ای به صراحت با توافق هسته‌ای ژنو که دولت مسئول آن است، موافقت یا مخالفت قطعی نکرده است.

بعضی منتقدان دولت از رهبر ایران نقل قول کرده‌اند که او مخالف تعهدهای توافق هسته‌ای ژنو است، اما تا کنون این اظهارات از سوی نزدیکان آیت‌الله خامنه‌ای تایید یا تکذیب نشده است.

آیت‌الله خامنه‌ای درباره مقام‌های آمریکایی گفته "ایران را تهدید می‌کنند آن‌وقت توقع دارند جمهوری اسلامی از قدرت دفاعی خود بکاهد. این خنده‌آور نیست؟ این مسخره نیست؟"

رهبر ایران از منتقدان خواسته به دولت فرصت دهند چون "چند ماه بیشتر نیست سر کار آمده است." او از دولت هم خواسته با منتقدان با "شرح صدر" رفتار کند.

ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی

رهبر ایران که در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش سخن می‌‎گفت، به مسئولان توصیه کرد به ظرفیت‌های درونی توجه کنند چرا که به گفته او "راه مشکلات اقتصادی برداشتن تحریم نیست، بلکه اقتصاد درونی" است.

رهبر ایران اعلام کرد که در این زمینه "سیاست‌های اقتصاد مقاومتی متکی به مقاومت مردم" به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

او به مسئولان تاکید کرد در برابر "دوست و دشمن" مواضع "شفاف" داشته باشند.

به گفته رهبر ایران، تاکتیک‌ها را می‌توان تغییر داد اما اصول باید محکم باقی بماند.