شمخانی: درباره رزمایش‌های موشکی، نمایندگان مجلس را توجیه کردم

حق نشر عکس isna
Image caption علی شمخانی صادر نشدن مجوز رزمایش موشکی سالانه نیروهای مسلح را رد کرده است

دو روز پس از تذکر شماری از نمایندگان مجلس ایران به حسن روحانی رئیس جمهور ایران، از صادر نشدن "مجوز برگزاری رزمایش بزرگ سالیانه موشکی نیروهای مسلح" علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، به این موضوع واکنش نشان داده است.

آقای شمخانی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده بود در پاسخ به این پرسش که آیا شورای عالی امنیت ملی مخالف برگزاری رزمایش موشکی است، این موضوع را رد کرده و گفته چنین خبرهایی صحت ندارد.

۲۳ نماینده مجلس ایران روز بیستم بهمن، در تذکری خطاب به رئیس جمهور، گفته بودند که صدور مجوز برگزاری رزمایش سالیانه موشکی نیروهای مسلح، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی "متوقف شده است."

این نامه، بدون توضیح بیشتر افزوده بود که امسال، همچنین "دستورات لازم جهت تخصیص اعتبارات به منظور پشتیبانی طرح‌های اضطراری نیروهای مسلح" صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفته "موضوع چیز دیگری بود و من دیروز نمایندگان مجلس را توجیه کردم."

آقای شمخانی گفته "ما دیروز شاهد تست موشک بودیم، بنابراین این صحبت‌ها بی‌معنا است."

یک روز پیش از این، وزارت دفاع ایران نسل جدید موشک‌های بالستیک برد بلند و لیزری ساخت داخل را مورد آزمایش قرار داده بود. به دنبال اعلام موفقیت در آزمایش این موشک ها، حسن روحانی، رئیس جمهور هم در پیامی آن را به مردم ایران تبریک گفت.

به گزارش رسانه‌های ایران در این روز، نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین بارانی و موشک هدایت لیزری هوا به سطح و سطح به سطح آزمایش شد.

مطالب مرتبط