انتقاد نمایندگان مجلس از روحانی بابت شکایت از روزنامه‌نگار منتقد توافق ژنو

حق نشر عکس non
Image caption حسین قدیانی در سرمقاله امروز وطن امروز از اقدام قضایی علیه خود انتقاد کرده است

چند نماینده مجلس ایران از حسن روحانی، رئیس‌جمهور، به خاطر شکایت از حسین قدیانی، نویسنده روزنامه وطن امروز، انتقاد کرده‌اند.

غلامعلی حدادعادل در نطق امروز خود در مجلس از این که برخی معترضان سال ٨٨ به دولت راه یافته‌اند و "می‌خواهند زبان منتقدان دولت را با انگ و رنگ 'افراط‌گرا' ببندند" اظهار نگرانی کرده است.

پنج نماینده مجلس هم در این باره به رئیس‌جمهور تذکر داده‌اند.

آنها خواسته‌اند که "دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از اقداماتی که رسانه‌ها را از نقد دلسوزانه مسئولان باز می‌دارد و خلاف روح آزادی بیان در نظام جمهوری اسلامی است" پرهیز کند.

جواد کریمی قدوسی، محمود نبویان و مرتضی آقاتهرانی، نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری، از جمله کسانی هستند که این تذکر را به حسن روحانی، رئیس شورای عالی امنیت ملی، داده‌اند.

دیروز گزارش شد که دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از حسین قدیانی، نویسنده روزنامه وطن امروز شکایت کرده است.

سردبیر این روزنامه دیروز گفت که این شکایت‌ به خاطر چهار مطلب آقای قدیانی بوده است که در آنها از توافق هسته‌ای ژنو انتقاد شده بود.

به گفته او این مطالب "اقدام برخلاف مصوبات شورای عالی امنیت ملی" دانسته شده‌‌اند.

شورای عالی امنیت ملی در سال‌های اخیر دستورالعمل‌های محرمانه‌ای برای چگونگی پوشش اخبار حساس و مهم را به رسانه‌ها فرستاده است.

حسین قدیانی در سرمقاله امروز وطن امروز شکایتی را که از او شده به نقد کشیده است. آقای قدیانی نوشته است که این شکایت نشانه‌ای از عدم تحمل انتقاد است و با مشی میانه‌روانه مورد ادعای دولت حسن روحانی نمی‌خواند.

آقای قدیانی از جمله هواداران سرسخت رهبر ایران است که خود را "افسران جنگ نرم" می‌دانند.

مطالب مرتبط