'اطلاعات جدید' درباره سربازان ایرانی گروگان جیش‌العدل

حق نشر عکس non
Image caption سخنگوی وزارت کشور ایران می‌گوید سربازان سلامتند

حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور، از "اطلاعات جدیدی" درباره پنج سرباز ایرانی ربوده شده توسط گروه جیش‌العدل خبر داده است.

آقای امیری گفته است که این سربازان زنده و سالم هستند.

او به دلیل محرمانه بودن اطلاعات جزییات بیشتری در این مورد بیان نکرده اما گفته است: "در تلاش هستیم که سربازانمان در هنگام تحویل سال در کشور باشند، هرچند قولی نیز در این رابطه نمی دهم."

گفتگو

چند روز پیش علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان، آزادی سربازان ایرانی ربوده‌شده را "فرصتی برای گفتگو" با گروه جیش‌العدل خواند و از تلاش‌های "متنفذین منطقه" در این رابطه خبر داد.

آقای اوسط هاشمی، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایسنا، درباره وضعیت سربازان ایرانی گروگان گرفته شده توسط جیش‌العدل گفته است: "متنفذین منطقه در این راستا پیش‌قدم هستند تا بتوانند در جهت همراه‌سازی این گروهک‌ها استفاده کنند تا در نهایت این سربازان را صحیح و سالم تحویل دهند."

او افزوده است: "این موضوع برای آن گروهک نیز فرصتی را فراهم می‌کند تا باب جدیدی توام با تغییر در نگاه‌ها شکل دهد."

استاندار سیستان و بلوچستان می‌گوید: "پایان هر جنگ و خصومتی گفت‌وگو و صلح است، پس چرا دیر این کار انجام شود؟ چرا اجازه دهیم که خسارت‌ها بالا برود؟ چرا بگذاریم که منافع طرفین آسیب ببینند؟"

مقام‌های ایرانی تا کنون بارها تاکید کرده‌اند که گروه جیش‌العدل را "تروریستی" می‌دانند و برای آزادی سربازان با این گروه مذاکره نمی‌کنند. آقای اوسط هاشمی نیز ضمن تاکید بر "تروریستی" بودن این گروه تاکید کرده و گفته است "قرار نیست ما در مقابل این گروگان‌گیری‌ها انعطاف نشان دهیم."

مطالب مرتبط