ادامه ابهام درباره وضعیت مرزبانان ایرانی

حق نشر عکس non

علی عبداللهی، معاون امنیتی وزارت کشور ایران می گوید خبر موثقی از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده ایرانی در دست نیست.

به گفته آقای عبداللهی، وزارت امور خارجه ایران برای دریافت اطلاعات کامل درباره وضعیت این سربازان با مقام‌های پاکستانی در تماس است.

این در حالی است که گزارش‌های ضد و نقیضی درباره وضع مرزبانان به گروگان گرفته شده به وسیله گروه شبه نظامی جیش العدل در استان سیستان و بلوچستان منتشر شده است.

پیش‌تر، در پی انتشار گزارش‌هایی درباره نیروهای سپاه مرزی پاکستان، سرتیپ پاسدار مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران خبر آزادی مرزبان‌های ایرانی را تایید کرده بود.

اما تازه ترین گزارشی که به وسیله منابع غیررسمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، حاکی از عدم آزادی مرزبانان ایرانی است.

یک گروه منسوب به جیش العدل، با انتشار بیانیه ای در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، خبر آزادی گروگان‌های این گروه را تکذیب کرده است.

جیش العدل که یک گروه مسلح سنی مذهب در سیستان و بلوچستان است، در نوزدهم بهمن مسوولیت ربودن ۵ مرزبان ایرانی را در این استان بر عهده گرفته بود.

این گروه با متهم کردن حکومت ایران به اعدام یکی از اعضای بازداشت شده خود، تهدید کرده که است قصد دارد با اعدام یکی از مرزبان های به گروگان‌ گرفته شده، تلافی کند.

رسانه‌های پاکستانی روز شنبه از آزاد شدن ۱۱ گروگان خارجی گروه‌های شبه مسلح در عملیات نیروهای امنیتی این کشور خبر داده بودند.

به گزارش این رسانه‌ها، هشت نفر از افراد نجات یافته از شهروندان ایران هستند.

جیش‌العدل برای آزادی سربازان گروگان گرفته شده از ایران خواسته است ۵۰ عضو زندانی این گروه، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، آزاد کند.

مطالب مرتبط