هشدار در مورد امنیت جایگاه‌های سی‌ان‌جی در ایران

حق نشر عکس MEHR

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) در ایران هشدار داده است که "در سال جاری ۴ انفجار در سطح کشور رخ داده است و اگر تعمیرات دوره‌ای جایگاه‌ها انجام نشود، شرایط برای سال آینده وخیم‌تر خواهد شد."

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای دادرس امروز ۱۲ اسفندماه از "بلاتکلیفی" بازرسی و معاینه فنی حدود دو میلیون خودروی گازسوز در ایران هم انتقاد کرده است.

او گفته است: "بر اساس آمار سازمان ملی استاندارد، ۶۰ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور مطابق با استاندارهای کامل روز دنیا نیست، از این رو دولت برای جلوگیری از خطرآفرینی این خودروها باید فورا دست به کار شود."

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی پیشتر نیز با اشاره به آماده نبودن جایگاه‌های سی‌ان‌جی برای ایام نوروز، گفته بود که تعداد زیادی از این جایگاه‌ها در ایام نوروز تعطیل خواهد بود و یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین در نوروز ۹۳، تعطیلی برخی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی خواهد بود.

جایگاه داران سی‌ان‌جی خواهان افزایش کارمزد خود هستند و از دولت انتقاد می کنند که در این کار تعلل می کند.

مصطفی کشکولی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اواسط بهمن‌ماه گفته بود که قرار است کارمزد جایگاه‌های سی‌ان‌جی "در آینده نزدیک" به دو برابر افزایش یابد، اما هنوز این افزایش ابلاغ نشده است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی‌ان‌جی اوایل اسفندماه با اشاره به عملی نشدن این وعده، از مسئولان دولتی خواسته بود که بر اساس قانون بودجه سال ۹۲ نرخ جدید کارمزد این جایگاه‌ه‌ها را اعلام کنند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اخیرا از احتمال افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز به حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون لیتر در روز هشدار داده است.