فرزانه مرادی اعدام شد

براساس گزارش‌های رسیده از ایران، فرزانه مرادی که به اتهام قتل همسرش به قصاص محکوم شده بود، صبح امروز سه‌شنبه ۱۳ اسفندماه با حضور پدر مقتول اعدام شد.

خانم مرادی به جرم قتل شوهرش در خواب با چاقو، از سال ۱۳۸۶ در زندان اصفهان به سر می‌برد.

همسرش، یکی از بستگان دور پدری او بود و فرزانه در سن ۱۵ سالگی ازدواج کرده و یک سال بعد مادر شده بود، او یک فرزند دختر دارد.

خانم مرادی در آذرماه سال جاری به سایت هرانا گفته بود: "من چیز زیادی از زندگی نمی‌دانستم و بدون این که خودم نقشی در ازدواجم داشته باشم، زندگی مشترکم شروع شد. من و شوهرم‌‌ همان سال اول بچه‌‌دار شدیم اما تولد دخترم هم نتوانست زندگی ما را گرم کند. این زندگی سرد ادامه داشت تا این که من با سعید آشنا شدم. او مرد خوبی بود و من دلبسته‌اش شدم. چند مرتبه سعید را دیدم و او گفت اگر شوهرت را بکشیم، می‌توانیم با یکدیگر ازدواج کنیم. اول با این پیشنهاد مخالفت کردم اما در ادامه، سعید وادارم کرد به این کار تن بدهم."

پس از قتل، فرزانه قتل را به عهده گرفت، اما پس از یک سال وقتی متوجه شد سعید آزاد شده و او به عنوان متهم پرونده شناخته می شود، اعترافات خود را پس گرفت و گفت: "شب حادثه در حالی که شوهرم خواب بود، سعید وارد خانه شد. هنوز چند دقیقه نگذشته بود که او با یک چاقو چند ضربه به احمد زد و او را کشت. سعید فریبم داد و گفت چون من فرزند دارم، پدر و مادر شوهرم من را قصاص نمی‌کنند. او چاقوی خون‌آلود را پاک کرد و آن را به دست من داد. من هم وقتی دستگیر شدم، قتل را گردن گرفتم اما بعد هرچه به ماموران گفتم فریب حرف‌های سعید را خورده‌ام، فایده‌ای نداشت و نتوانستم بی‌گناهی‌ خودم را ثابت کنم."

به گفته عبدالصمد خرمشاهی، وکیل خانم مرادی، هنگامی که حکم قصاص تائید شد، اولیای دم نه درخواست دیه کردند و نه حاضر به گذشت شدند.

صبح روز سیزدهم بهمن‌ماه امسال خانم مرادی را برای اجرای حکم اعدام آماده کردند، اما اولیای دم به درخواست او و مددکاران زندان، با یک ماه وقفه در اجرای حکم برای اثبات بی گناهی خانم مردادی موافقت کردند.

آقای خرمشاهی پیشتر گفته بود که اولیای دم می‌‌خواهند که فرزانه از مردی که مدعی است عامل اصلی قتل شوهرش بوده، شکایت کند یا مدرکی دال بر بی‌گناهی خود ارایه دهد.

پدر شوهر فرزانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار هرانا گفته بود: "من مطمئنم که عروسم، پسرم را کشته است و باید مجازات شود. من و همسرم به هیچ قیمتی حاضر به بخشیدن او نیستیم."