وزارت امور خارجه سوئد: از فرزان اطهری حمایت کنسولی می‌شود

حق نشر عکس facebook
Image caption عکس برگرفته از شبکه‌های اجتماعی

در پی محکومیت فرزان اطهری مدل ایرانی-سوئدی به حبس ابد در دوبی به اتهام همراه داشتن کوکائین، وزارت امور خارجه سوئد اعلام کرد که با این تبعه ایرانی-سوئدی در ارتباط است و حمایت‌های کنسولی لازم برای وی در نظر گرفته شده است.

فرزان اطهری در ۱۵ ژانویه سال جاری در دوبی با ۲۱ گرم کوکائین بازداشت و به زندان منتقل شد.

لین دوهامر، مسوول امور رسانه‌ای وزارت امور خارجه سوئد در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی در خصوص وضعیت آقای اطهری با اعلام اینکه این زندانی به حکم اعتراض دارد، گفت: "سفارت سوئد هم با فردی که محبوس در زندان است و همچنین وکلای او در تماس است. آخرین ملاقات سفارت در ۲۰ ژانویه صورت گرفته است و نماینده سفارت در تمامی مراحل دادگاه حضور داشته است."

آقای اطهری به تازگی در طوماری که به امضای او منتشر شده در خصوص اتهام داشتن کوکائین نوشته است: "من در بیرون از خانه ام که در برج الخلیفه قرار دارد، در تاریخ ۱۴ ماه مه ۲۰۱۳، وقتی که برای ملاقات دوستم بیرون می رفتم و مواد در جیب خود داشتم دستگیر شدم. می‌خواهم شما بدانید که این مواد اصلا متعلق به من نبوده. من نه در حال استفاده از آن بوده ام و نه قصدی برای فروش آن داشته ام. برای من پاپوش درست کرده اند. از آنجایی که پرونده من هنوز در مرحله استیناف است، به توصیه وکیلم از گفتن جزییات بیشتر معذورم. اما به محض پایان یافتن مرحله استیناف تمام جزییات را درباره چگونگی درگیر شدنم در این ماجرا بازگو خواهم کرد."

این طومار را تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر امضا کرده‌اند و نخستین کسی که این طومار را امضا کرده عبدالحسین اطهری ،پدر این متهم است که گفته فرزندش "بی گناه" است.

پدر فرزان اطهری همچنین به بی‌بی‌سی فارسی گفت که برای بررسی مجدد و تغییر حکم، وکیل دیگری را برای رسیدگی به پرونده فرزان در اختیار گرفته و قرار است این وکیل به "نقاط نامشخص" در این پرونده بپردازد.

آقای اطهری برای بیش از سه سال پیش از دستگیری در دوبی زندگی می‌کرد. او پیشتر در فیلمی با نام چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رئیسیان بازی کرده بود.