علی لاریجانی: وزارت خارجه و اطلاعات مراقب سفرهای مقام‌های خارجی باشند

حق نشر عکس ICANA

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، از وزارت خارجه و وزارت اطلاعات خواسته است که مراقب سفرهای مقام‌های خارجی به ایران باشند.

آقای لاریجانی در جلسه علنی امروز ۲۴ اسفند، گفته است: "لازم است وزارت خارجه و وزارت اطلاعات در مورد سفر مقامات سایر کشورها با دقت عمل کند اجازه ندهند که دیگران با رفتار خود باعث توهین به ملت ایران شوند."

او از کمیسیون امنیت ملی مجلس خواسته است که "با این دو وزارتخانه جلسه بگذارد و این موضوع را پیگیری کند."

اظهارات آقای لاریجانی در پی سفر کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، به ایران انجام می‌شود. خانم اشتون در این سفر با نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و گوهر عشقی، که فرزندش به طور مشکوکی در زندان درگذشت، دیدار کرده است.

این دیدار خانم اشتون انتقاد محافظه‌کاران را به دنبال داشته و خبرساز شده است. یکی از روزنامه‌های راستگرا در ایران عکس این دیدار را با دستکاری و حذف گوهر عشقی منتشر کرد. خانم عشقی تصویر پسرش ستار بهشتی را در دست داشت.

دیروز نرگس محمدی با انتشار نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، از دیدار خود با خانم اشتون دفاع کرد.

خانم محمدی در پاسخ به رسانه‌های محافظه‌کار که او را با عنوان "محکوم فتنه" معرفی کردند، نوشت: "اینجانب چون هزاران شهروند بی گناه ایرانی که با این عنوان مبهم، حقوق انسانی‌شان تضییع شده است، 'محکوم فتنه' نیستم، بلکه محکوم بی عدالتی و تبعیض هستم."

وبسایت "مشرق نیوز" از قول محمدجواد ظریف هم نرگس محمدی را "محکوم فتنه" نامیده بود که این امر موجب انتقاد خانم محمدی از آقای ظریف شد. منبع دیگری کاربرد این عبارت توسط آقای ظریف را تایید نکرده است.

مطالب مرتبط