کارمزد جایگاه‌داران سی‌ان‌جی در ایران ۸۰ تومان شد

حق نشر عکس MEHR

اردشیر دادرس، رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) در ایران اعلام کرد که نرخ کارمزد جدید این جایگاه‌ها در شورای اقتصاد تصویب شده و به ۸۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای دادرس امروز دوشنبه ۱۹ اسفندماه گفت که کارمزد جایگاه‌‌های شهرداری ۷۰ تومان در نظر گرفته شده است.

او پیش تر در ایران هشدار داده بود که "در سال جاری ۴ انفجار در سطح کشور رخ داده است و اگر تعمیرات دوره‌ای جایگاه‌ها انجام نشود، شرایط برای سال آینده وخیم‌تر خواهد شد."

آقای دادرس ۱۲ اسفندماه از "بلاتکلیفی" بازرسی و معاینه فنی حدود دو میلیون خودروی گازسوز در ایران هم انتقاد کرد.

او گفت: "بر اساس آمار سازمان ملی استاندارد، ۶۰ جایگاه سی‌ان‌جی در کشور مطابق با استاندارهای کامل روز دنیا نیست، از این رو دولت برای جلوگیری از خطرآفرینی این خودروها باید فورا دست به کار شود."

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی پیشتر نیز با اشاره به آماده نبودن جایگاه‌های سی‌ان‌جی برای ایام نوروز، گفته بود که تعداد زیادی از این جایگاه‌ها در ایام نوروز تعطیل خواهد بود و یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین در نوروز ۹۳، تعطیلی برخی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی خواهد بود.

جایگاه داران سی‌ان‌جی خواهان افزایش کارمزد خود بودند و از دولت انتقاد می کردند که در این کار تعلل می کند.

مصطفی کشکولی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اواسط بهمن‌ماه گفته بود که قرار است کارمزد جایگاه‌های سی‌ان‌جی "در آینده نزدیک" به دو برابر افزایش یابد.

مطالب مرتبط