علی لاریجانی از 'برقراری تماس‌هایی' با جیش‌العدل خبر داد

حق نشر عکس MEHR

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، از "برقراری تماس‌هایی" با گروه جیش‌العدل برای آزادی سربازان ایرانی خبر داده است.

به گزارش خانه ملت، خبرگزاری مجلس ایران، آقای لاریجانی درباره وضعیت سربازان گروگان جیش‌العدل به پرس تی‌وی گفته است: "ما تماس‌های بسیاری با مسئولان پاکستان داشته‌ایم و حتی را رئیس سنای پاکستان هم به صورت مفصل صحبت کردیم. از طرف دیگر تماس‌هایی با گروهک تروریستی برای آزادی این عزیزان برقرار شده" است.

رئیس مجلس ایران توضیح بیشتری درباره اینکه این تماس‌ها از طرف چه کشور و یا نهادهایی بوده نداده، با این حال گفته است که مطابق گزارش‌هایی که به او داده شده "صحبت‌های مثبتی برای آزادی ۵ مرزبان انجام شده است."

او با اشاره به قوی بودن نیروهای امنیتی پاکستان گفته است که :نباید طوری شود که جریان‌های تروریستی و اغتشاشگر بتوانند از سرزمین پاکستان استفاده کنند."

پیش از این مقام‌‎های ایرانی تاکید کرده‌اند که گروه جیش العدل را تروریستی می‌دانند و حاضر به مذاکره با آن نیستند و در این باره تنها با دولت پاکستان گفتگو می‌کنند.

جیش‌العدل، که بهمن ماه پنج مرزبان ایرانی را به گروگان گرفت، از حکومت ایران خواسته است که برای آزادی این سربازان ۵۰ عضو زندانی این گروه، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، آزاد کند.

چندی پیش علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان هم به خبرگزاری ایسنا گفت: "متنفذین منطقه در این راستا پیش‌قدم هستند تا بتوانند در جهت همراه‌سازی این گروهک‌ها استفاده کنند تا در نهایت این سربازان را صحیح و سالم تحویل دهند."

مطالب مرتبط