چند فرمانده 'خطاکار' در ربوده شدن مرزبانان ایرانی برکنار شده‌اند

سرتیپ حسین ذوالفقاری حق نشر عکس MEHR
Image caption سرتیپ ذوالفقاری گفته است که بر اساس آخرین اطلاعات، پنج مرزبان ربوده شده ایرانی سالم هستند

سرتیپ حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی ایران گفته است که عده‌ای از فرماندهان این نیرو به دلیل قصور در انجام وظیفه از خدمت برکنار یا منتظر خدمت شده‌اند و بعضی از آنها به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

آقای ذوالفقاری امروز دوشنبه ۲۶ اسفند (۱۷ مارس) در یک نشست خبری گفت: "در حادثه ربوده شدن ۵ مرزبان ایرانی، این افراد غفلت داشتند، اما مسئولان مستقیم این افراد نیز قصور داشتند."

او با اشاره به فیلمی که از نحوه به گروگان گرفته شدن سربازان منتشر شده، گفت نیروی مرزبانی در حال احداث مقرها و سنگرهای مناسب برای مرزبانان در جنوب شرق ایران است، اما تا آماده شدن این مقرها، سربازان از چادر استفاده می کنند.

پس از انتشار فیلم مذکور، انتقاداتی در مورد نحوه استقرار مرزبانان و غافلگیر شدن آنها مطرح شده بود.

پنج مرزبان ایرانی اواسط بهمن ماه در مرز بین ایران و پاکستان ربوده شدند و گروه موسوم به جیش العدل مسئولیت ربودن آنها را به عهده گرفت.

مقامات ایران معتقدند که ربوده شدگان در خاک پاکستان نگهداری می‌شوند و در این مدت تلاش کرده‌اند با همکاری مقامات پاکستانی شرایط آزادی آنها را فراهم کنند.

گروه جیش العدل خواهان آزادی تعدادی از اعضای زندانی خود و تعدادی از زندانیان سنی مذهب از زندان‌های ایران و سوریه در ازای آزادی سربازان ایرانی است.

مطالب مرتبط