مهدی کروبی سال نو را با اعضای خانواده و بدون حضور ماموران در میان آنها آغاز کرد

حق نشر عکس mehr
Image caption آقای کروبی در ماه های اخیر از حبس در خانه امن نهادهای امنیتی به منزلش منتقل شده و حصر او در خانه‎اش ادامه دارد

فرزند مهدی کروبی، نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸ گفته است که اعضای خانواده آقای کروبی، سال نو را در کنار او آغاز کردند.

حسین کروبی در صفحه فیسبوکش این خبر را منتشر کرده و در گفت و گو با ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است که این دیدار نیم ساعت پیش از تحویل سال ۱۳۹۳ شروع شد و مجموعا سه ساعت و نیم طول کشید.

به گفته حسین کروبی این دیدار در منزل آقای کروبی انجام شده و برای نخستین بار هیچ کدام از مامورین در جمع خانواده حضور نداشتند و در طبقه پایین مستقر بودند.

در همین حال وب سایت سحام نیوز از منابع خبری نزدیک به آقای کروبی از قول محمدتقی، فرزند دیگر او که در خارج از ایران زندگی می کند نوشته که ماموران از تماس تلفنی او با پدرش برای تبریک سال نو و نوروز جلوگیری کرده اند.

این چهارمین نوروزی است که میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی در حصر خانگی هستند. ماموران امنیتی هفته گذشته هم به میهمانانی که به صورت اتفاقی و همزمان با میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به منزل مادر خانم رهنورد رفته بودند، اجازه دیدار با آقای موسوی و همسرش را داده بودند.

در آخرین روز کاری سال گذشته (سال ۱۳۹۲)، محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه آقای کروبی و موسوی را "عزیز" خوانده بود و برای آزادی آنها ابراز امیدواری کرده بود.

حسین کروبی حال جسمی و روحی پدرش را مساعد توصیف کرده و گفته این اولین دیدار او بعد از دو عمل جراحی آقای کروبی بوده.

به گفته فرزند آقای کروبی، او در این دیدار سال جدید را به ایرانیان شادباش و گفته "آن چیزی که مرا خیلی عذاب می دهد این است که آیندگان و تاریخ چه قضاوتی درباره ما خواهند کرد و اینکه سئوال کنند چه عاملی باعث این همه انحراف در انقلاب شد٬ در حالی که بنیانگذار آن نظام یک مرجع تقلید فیلسوف و عارف بود و توانست با نفوذ معنویش انقلاب را پیروز کند."

مهدی کروبی دو دوره رئیس مجلس شورای اسلامی بوده و نامزد انتخابات سال ۱۳۸۸ بود. وزارت کشور ایران رتبه او را در انتخابات، پنجم و آرای او را کمتر از آرای باطله اعلام کرد.

مطالب مرتبط