وزارت خارجه ایران، پاکستان را مسئول کشته شدن مرزبان ربوده شده دانست

حق نشر عکس Fars
Image caption سخنگوی وزارت خارجه ایران، پاکستان را مسئول کشته شدن مرزبان ایرانی اعلام کرده

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی از قول مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از خبر کشته شدن یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی "اظهار تاسف شدید" کرده و گفته پاکستان مسئول پاسخگویی درباره "این موضوع ناگوار است."

خانم افخم امروز پنجم فروردین ۱۳۹۳ (برابر با ۲۵ مارس) گفته "ایران خواستار اقدام جدی و فوری دولت پاکستان برای دستگیری و تحویل تروریست ها و تضمین سلامتی و بازگشت مرزبانان" است.

معاون وزارت کشور ایران: تایید و تکذیب نمی کنیم

سخنگوی وزارت خارجه ایران در حالی از "خبر به شهادت رسیدن یکی از مرزبانان ایرانی" اظهار تاسف شدید کرده که مقام های وزارت کشور ایران اظهارات متفاوتی در این باره داشته اند.

یک روز پیش از این، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفته بود که "بر اساس تحقیقات به عمل آمده، خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است" اما ساعاتی بعد حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور گفت که ایران هنوز خبر "رسمی و موثقی" از کشته شدن این مرزبان به دست نیاورده و منتظر اظهارنظر رسمی مقامات پاکستانی است.

امروز هم علی عبداللهی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران گفته "هنوز اطلاع موثقی از شهادت مرزبان کشورمان نداریم، اما این موضوع را تکذیب هم نمی کنم."

پنج مرزبان ایرانی اواسط بهمن ماه در مرز بین ایران و پاکستان ربوده شدند و گروه موسوم به جیش العدل مسئولیت ربودن آنها را به عهده گرفت.

جیش العدل روز یکشنبه ۳ فروردین اعلام کرد که یکی از گروگان ها به نام گروهبان جمشید دانایی‌فر را "اعدام" کرده است.

ایران این گروه را تروریستی می خواند و ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفته که جیش‌العدل خواسته‌های خود را برای آزاد کردن مرزبانان ایرانی "رسما" اعلام نکرده است.

مطالب مرتبط