مادر ستار بهشتی به ربایندگان مرزبانان ایرانی نامه نوشت

Image caption گوهر عشقی از جمله زنان فعالی است که کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با آنها در تهران دیدار کرد

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی وبلاگ نویسی که در بازداشت درگذشت، در نامه ای که به جیش العدل نوشته، از آنها خواسته مرزبانان ربوده شده ایرانی را آزاد کنند.

خانم عشقی از گروگانگیرها خواسته مادران مرزبانان را مثل او "داغدار نکنند" و خطاب به آنها نوشته "منِ مادر اگر به شما درباره ظلم ها و کم کاری هایی که بر شما روا داشته شده حق بدهم، هرگز به شما حق نمی دهم برای رسیدن به خواسته هایتان، فرزندان ما را یک به یک بکشید."

پنج مرزبان ایرانی اواسط بهمن ماه در مرز بین ایران و پاکستان ربوده شدند و گروه موسوم به جیش العدل مسئولیت ربودن آنها را به عهده گرفت.

جیش العدل روز یکشنبه ۳ فروردین اعلام کرد که یکی از گروگان ها به نام گروهبان جمشید دانایی‌فر را "اعدام" کرده است.

وزارت خارجه ایران اعلام کرده که پاکستان را مسئول جان گروگان های ایرانی می داند و وزارت کشور ایران هم گفته که نمی تواند کشته شدن مرزبان ایرانی را تایید یا تکذیب کند.

ایران این گروه را تروریستی می خواند و ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفته که جیش‌العدل خواسته‌های خود را برای آزاد کردن مرزبانان ایرانی "رسما" اعلام نکرده است.

مطالب مرتبط