پزشک معالج پدر امیر حکمتی به قوه قضاییه ایران نامه نوشت

حق نشر عکس AP
Image caption امیر حکمتی، تفنگ‌دار سابق نیروی دریایی ایالات متحده مدتی بعد از بازداشت در اعترافات تلویزیونی در ایران ظاهر شد اما پس از آن در نامه ای به وزیر خارجه آمریکا اظهارات خود را بی‌اعتبار خواند

پزشک پدر امیر حکمتی، شهروند ایرانی-آمریکایی که در ایران زندانی است در نامه‌ای خواسته است با توجه به وخامت حال پدر آقای حکمتی و "غیرقابل درمان" بودن بیماری او، امیر حکمتی اجازه پیدا کند به آمریکا بازگردد.

در این نامه که محتوای آن روز سه‌شنبه، اول آوریل (دوازدهم فروردین) در روزنامه نیویورک تایمز مورد اشاره قرار گرفته، آمده است علی حکمتی، استاد میکروبیولوژی کالج علمی کاربردی میت در شهر فلینت ایالت میشیگان، با سابقه بیماری دیابت، سکته مغزی و تومور مغزی غیرقابل جراحی، در روز ۲۵ مارس (پنجم فروردین) به بیمارستانی در ایالت میشیگان مراجعه و در آن جا بستری شده است و "معلوم نیست" که با در نظر گرفتن شرایط جسمانی او "چه قدر فرصت حیات" برای او باقی مانده است.

دکتر جمی فوربک از بیمارستان مک لین شهر فلینت ایالت میشیگان در این نامه اشاره کرده است که مقامات قضایی ایران می‌توانند نامه او را به عنوان مدرکی حقوقی و پزشکی در نظر بگیرند.

نامه‌ای که در آن او درخواست عفو امیر حکمتی، پسر ارشد علی حکمتی (بیمار دکتر فوربک) را مطرح کرده است.

این پزشک آمریکایی در نامه خود همچنین آورده است: "خانواده حکمتی امیدوار است که پسرشان بتواند بر بالین پدرش حاضر شود و در این شرایط به خانواده اش یاری رساند."

قوه قضاییه ایران هنوز دریافت چنین نامه را تایید نکرده و واکنشی از سوی ایران به این درخواست نشان داده نشده است.

آقای حکمتی در تابستان ۲۰۱۱ میلادی، ۱۳۹۰ خورشیدی، هنگامی که به گفته خانواده‌اش برای دیدار با مادربزرگ خود به ایران سفر کرده بود، بازداشت شد و بعدا به جاسوسی متهم شد.

دادگاه انقلاب او را به اعدام محکوم کرد ولی این حکم بعدا لغو و گفته شد که دیوان عالی ایران به محاکمه دوباره او رأی داده است.

مطالب مرتبط