'حمله' به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین

سایت کلمه، سایت نزدیکان به میرحسین موسوی و اصلاح طلبان ایران، گزارش داده که شماری از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین با ماموران امنیتی درگیر شده‌اند و عده‌ای از آنها مجروح شده‌اند.

گزارش شده که تهاجم نیروهای امنیتی صبح امروز، پنج‌شنبه ۲۸ فروردین، در پی اعتراض زندانیان به نحوه بازرسی شروع شد.

طاهره طاهریان، مادر عماد بهاور، از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، با اشاره به اینکه خبر حمله به زندان را از طریق سایت‌های خبری شنیده است، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "ما هیچ خبری نداریم و به شدت نگران هستیم، [شنیده‌ایم] تعدادی مجروح و تعدادی را با ضرب و شتم به انفرادی بردند. خود این بی خبری ما را در این چند ساعت داغون کرده است."

مادر عماد بهاور با اشاره به اینکه هیچ راه ارتباطی برای اطلاع از وضعیت زندانیان ندارند، گفت: "سال‌ها است که تلفن ندارند از این هفته تا آن هفته بی خبریم، تا دوشنبه (زمان ملاقات) ببینید به ما چه می‌گذرد. چرا می خواهند به اذیت و آزار ما اضافه کنند، سرگردان هستم که از کجا خبر بگیرم، نمی دانم صدایم را چگونه به گوششان برسانم، چرا به ما هیچ خبری نمی‌دهند، آخر چه اتفاقی آنجا افتاده است؟"

سایت کلمه امروز نوشت: "بیش از سی تن از زندانیان مجروح و مضروب شدند و دست کم چهار تن از زندانیان سیاسی به دلیل خونریزی و شکستگی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده اند. سی و دو نفر نیز به پس از ضرب و جرح به انفرادی منتقل شده اند."

به نوشته سایت کلمه عبدالفتاح سلطانی، محمد امین هادوی، سعید متین پور، بهنام ابراهیم زاده، بهزاد عرب گل و هوتن دولتی در میان ۳۲ زندانی منتقل شده به "انفرادی" هستند.

این در حالی است که غلامحسین اسماعیلی، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی در گفت و گو با خبرگزاری کار ایران(ایلنا) با تکذیب این اتفاق گفته است: "بنا نداریم که به ادعاهای سایت‌های معارض که دروغ پراکنی علیه نظام می‌کنند پاسخگو باشیم. ما به فرافکنی و شایعه سازی هم کاری نداریم."

آقای اسماعیلی گفته که براساس آیین نامه سازمان زندان‌ها ماهانه یک بار بازرسی نوبه‌ای انجام می‌شود که امروز این بازرسی انجام شد.

مطالب مرتبط