سازمان ثبت احوال: روزانه ۴۳۴ مورد طلاق در ایران ثبت می‌شود

حق نشر عکس Mehr

احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ایران، امروز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه اعلام کرد که براساس اسناد سازمان ثبت احوال روزانه ۴۳۴ مورد طلاق در کشور ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر در همین رابطه، استان تهران با افزایش ۱۸ درصد آمار طلاق و استان بوشهر با ۱۵.۶ درصد رشد در صدر هستند و در مقابل آمار طلاق در استان فارس ۱۵.۳ درصد کاهش یافته است.

به گفته آقای تویسرکانی در سال ۹۲ حدود ۱۵۸ هزار و ۷۵۳ طلاق در ایران ثبت شده که در مقایسه با سال ۹۱، ۴.۶ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک همچنین با اشاره به کاهش آمار ازدواج سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ گفت: "در سال ۹۲، ۷۵۷ هزار و ۱۹۷ ازدواج در کشور ثبت شد که نسبت به سال ۹۱ حدود ۴.۴ درصد کاهش داشته است. بیشترین کاهش ازدواج در استان یزد با ۱۶.۷ درصد بوده و در استان خراسان جنوبی ازدواج ۲.۸ درصد افزایش داشته است. در تهران نیز آمار ازدواج ۳.۱ درصد کاهش داشته است."

کارشناسان معتقدند دخالت خانواده‌ها، عدم تحقق شروط ضمن عقد، اعتیاد، فقر، ضرب و شتم و سوء رفتار و حبس مهمترین وقوع طلاق در کشور است.

برخی از صاحبنظران نسبت به افزایش آمار طلاق در ایران ابراز نگرانی کرده‌اند، پیشتر محمدعلی اسفنانی ، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است که "زلزله طلاق در جامعه در حال رخ دادن است."

مطالب مرتبط