پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

حسن روحانی و منتقدان: آیا زمان رودررویی فرا رسیده است؟

حق نشر عکس
Image caption حسن روحانی تأکید کرد که هیچ چیز یادش نرفته است و به‌خوبی می‌داند که چه قولی داده‌ و چه باید بکند

حسن روحانی روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت در گفتگویی تلویزیونی از برنامه‌های اقتصادی دولتش دفاع کرد.

او در بخشی از صحبت‌هایش از جمله به طرح حذف یارانه‌های سوخت اشاره کرد و در مورد افزایش قیمت‌ سوخت گفت که به خاطر شرایط اقتصادی، قیمت سوخت مثل سابق بالا نرفته است.

آقای روحانی گفت که اولویت دولت او در بدو فعالیت، کنترل "تورم غیر قابل تحمل ۴۳ درصدی" بوده و از کنترل آن ابراز خرسندی کرد.

آقای روحانی به انتقادها از مراسم جشن روز زن توسط نهاد ریاست جمهوری نیز اشاره کرد.

او گفت "برای اولین‌بار نهاد ریاست‌جمهوری از زنان سفرا برای معرفی روز زن در تهران دعوت کرد که البته مثل اینکه برخی از این شادمانی و قدم مثبت کمی ناراحت شده‌اند. پیروزی ملت ما، پیروزی همه است. آنها که منتقد دولت هستند، به پیروزی‌ها احترام بگذارند."

رئیس‌جمهور ایران گفت ممکن است عده‌ای راه و روش دولت را نپسندند، اما از آنچه "اتهام ، دروغ، تخریب و هوچی‌بازی" علیه دولت خواند انتقاد کرد.

حسن روحانی در این گفتگوی تلویزیونی افزون بر دادن وعده‌های تازه، تأکید هم کرد که هیچ چیز یادش نرفته است و حافظه‌ خوبی دارد و به‌خوبی می‌داند که چه قولی داده‌ و چه باید بکند"، اما به گفته او، "عجله برخی‌ها کارش را سخت می‌کند."

داریوش رجبیان مجری برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از احمد سلامتیان، کارشناس مسایل ایران در پاریس پرسیده است که منظور آقای روحانی از آن برخی‌ها، چه کسانی هستند؟