رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران: مذاکره‌کنندگان خیلی کوتاه آمده‌اند

حق نشر عکس non
Image caption در این برنامه، سی‌دی فیلم 'من روحانی هستم' و هفته‌نامه 'نه دی' به طور مجانی پخش شده است - عکس از توییتر روزنامه شرق

فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران، امروز، شنبه ۱۳ اردیبهشت گفت: "به نظر من تیم مذاکره کننده خیلی کوتاه آمده است."

آقای عباسی، که امروز در یک گردهمایی مخالفان مذاکرات هسته‌ای دولت حسن روحانی شرکت داشت، گفت: "تشریف بیاورند بازرسی ها و نظارت را انجام دهند، حرف زیادی نزنند و به ما چیزی دیکته نکنند. ما کاری خلاف ان‌پی‌تی انجام نمی‌دادیم و کاملا تحت نظارت آژانس کار می‌کردیم. تیم مذاکره کننده نباید از این موضوع کوتاه می‌آمد."

بسیج دانشجویی چند دانشگاه به همراه چند تشکل دیگر در محل سفارت سابق آمریکا برنامه‌ای با عنوان "دلواپسیم" برگزار کردند.

فریدون عباسی در این جلسه در انتقاد از سیاست خارجی و هسته‌ای دولت گفت: "به ما می‌گویند پیام انتخابات و حماسه سیاسی را بگیرید، ما هم به آنها می‌گوییم شما هم پیام رفراندوم یارانه را دریافت کنید و از توهم دانایی دوری کنید."

چند نفر از نمایندگان محافظه‌کار مجلس، چون روح‌الله حسینیان، محمداسماعیل کوثری و فاطمه آلیا و همچنین اعضای "جبهه پایداری" در این برنامه شرکت داشتند. ایسنا نوشت: "به دلیل جمعیت زیاد حاضر در مکان همایش، برخی از حاضران پشت درهای بسته ایستادند."

شرکت‌کنندگان در این برنامه با امضای طوماری خواهان این شدند که حق غنی‌سازی ایران "صراحتا" به رسمیت شناخته شود، روابط ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی "متعارف و غیرفوق‌العاده" باشد و تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران لغو شوند.

شماری از محافظه‌کاران و هواداران تندروی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، منتقد توافق شش ماهه ایران و کشورهای ۱+۵ هستند و می‌گویند دولت ایران باید موضع محکم‌تری در مقابل قدرت‌های غربی بگیرد.

مطالب مرتبط