درخواست وزیر ارشاد برای برخورد قضایی با سازندگان فیلم 'من روحانی هستم'

حق نشر عکس non

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، فیلم من روحانی هستم را "یک توهین آشکار به شخص رییس جمهور" دانست و گفت که "دستگاه قضایی باید با عوامل آن برخورد کند."

او در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که "انتشار فیلم من روحانی هستم بدون مجوز و طی مراحل قانونی صورت گرفته است."

فیلم من روحانی هستم عمدتا درباره برخی اتفاقات مهم زندگی سیاسی حسن روحانی است.

سخنرانی او در مراسم درگذشت فرزند آیت‌الله خمینی پیش از انقلاب، نقشش در اجباری کردن حجاب پس از انقلاب ۵۷، مخالفت با نخست‌وزیر میرحسین موسوی در دهه ۶۰، سخنرانی در تظاهرات هواداران حکومت در ۲۳ تیر ۷۸ و پیش بردن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب از مضامین اصلی این فیلم است.

در این فیلم همچنین گفته می‌شود که حسن روحانی در مذاکره با رابرت مک‌فارلین، فرستاده رونالد ریگان، نقش داشته است.

علی جنتی گفته است:‌ "نباید در جامعه به سمتی پیش برویم که انتشار بسته‌های فرهنگی غیرقانونی رواج پیدا کند."

او همچنین گفته است: " هیچ کس مانع نقد نیست و هر کس اگر نقدی داشته باشد می‌تواند آن را بیان کند... نکته مهم همانی است که رئیس جمهور هم بر آن تأکید کرده‌ که ما در پوشش نقد به اتهام‌های ناروا، تخریب و توهین‌ بپردازیم که این روندی قابل قبول نیست."

به گزارش برخی خبرگزاری ها، او گفته است که فیلم را ندیده اما پیرامون این مستند مطالبی را خوانده‌است.

درباره این فیلم بیشتر بدانید

معصومه نبوی، سازنده این فیلم، پیشتر به خبرگزاری مهر گفته بود که من روحانی هستم بر مبنای خاطرات منتشرشده حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی ساخته شده است.

روز گذشته محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز درباره من روحانی هستم گفته بود: "با اهداف مغرضانه‌ای تهیه شده است و برخی موارد مستند به گونه‌ای کنار هم قرار گرفته تا غرض تهیه کننده این مستند تامین شود. این مستند قابل پیگیری قضائی است و ما از قوه قضائیه انتظار داریم به این موضوع رسیدگی کند."

چند روز پیش علی لاریجانی، رئیس مجلس، نیز از سازندگان این فیلم انتقاد کرده و گفته بود آنان "به تاریخ دروغ می‌گویند."

او گفته بود:‌ "این موضوعات خلاف واقع است زیرا در این سی‌دی آقای روحانی را متهم کرده‌اند که در جریان مک فارلین حضور داشته، اما ایشان نقشی در این امور نداشتند و عاملان این جریان هم اکنون مشخص هستند."

بیشتر بخوانید:‌ پشت صحنه من روحانی هستم

سازنده فیلم گفته است که این فیلم "انتقادی" نیست. خانم نبوی می‌گوید: "برداشت ما این است که در این مستند بیشتر به نقاط قوت در زندگی آقای روحانی پرداخته شده که این نقاط قوت را کمتر کسانی می‌دانست."

سفیرفیلم، شرکت پخش‌کننده این فیلم نیز بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته است "این مستند نه تنها تخریب دکتر حسن روحانی نبوده بلکه بخشی از سوابق درخشان ایشان را که عده‌ای سعی در پنهان کردن آن دارند، به نمایش می گذارد."