شکایت ابراهیم یزدی به روحانی: لباس شخصی‌ها مانع عیادتم شدند

حق نشر عکس FARS
Image caption آقای یزدی چهارشنبه به بیمارستان منتقل شد

ابراهیم یزدی، وزیر خارجه اسبق ایران و دبیر کل نهضت آزادی ایران، از حسن روحانی، رییس جمهور، خواسته است که به مزاحمت‌هایی که "لباس شخصی‌ها" برای او ایجاد کرده‌اند رسیدگی کرده و از تکرار آن جلوگیری کند.

ابراهیم یزدی، ۸۳ ساله، گفته است که دیروز و هنگامی که عده‌ای قصد عیادت از او را داشتند "گروهی بیش از ۱۰ نفر از جوانان لباس شخصی"جلوی ورود عیادت‌کنندگان به خانه او را گرفته‌اند.

آقای یزدی گفته است که این افراد خود را "وابسته به نیروی انتظامی" معرفی کردند و از کسانی که قصد عیادت از آقای یزدی را داشتند عکس می‌گرفتند.

ابراهیم یزدی در شکایتی که به حسن روحانی کرده، ضمن یادآوری وظایف رییس جمهور در قانون اساسی و سوگند آقای روحانی در پذیرش ریاست جمهوری، از او خواسته است که "از هر اقدام قانونی در راستای حفظ حقوق ملت فروگذار" نکند.

به نوشته سایت اینترنتی میزان خبر، که به نهضت آزادی نزدیک است، آقای یزدی اعتراض خود را دیروز در قالب تلگراف برای رئیس جمهور ایران فرستاده است.

متن این تلگراف امروز در وبسایت میزان خبر منتشر شده است. ابراهیم یزدی روز چهارشنبه به دلیل عفونت کبدی به بیمارستان پارس منتقل شد. آقای یزدی اینک به خانه بازگشته و وضعیت عمومی او رضایتبخش گزارش شده است.

مطالب مرتبط