بروجردی: تصمیمات نهایی در مورد مذاکرات هسته‌ای در حضور رهبر گرفته می شود

علاء الدین بروجردی حق نشر عکس ICANA.ir
Image caption به گفته آقای بروجردی در حضور رهبر ایران است که "چارچوب مذاکرات نهایی شده و تیم مذاکره‌کننده در همان چارچوب مذاکره می کند"

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در مورد نحوه تعیین چارچوب مذاکرات هسته ای گفته است "حلقه نهایی تصمیم گیری در محضر رهبر معظم انقلاب تشکیل شده و چارچوب مذاکرات نهایی می شود."

آقای بروجردی امروز (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت - ۷ مه) تاکید کرد در حضور رهبر ایران است که "چارچوب مذاکرات نهایی شده و تیم مذاکره‌کننده در همان چارچوب مذاکره می کند".

اظهارات آقای بروجردی در شرایطی عنوان می شود که در ماه های اخیر، در فضای رسانه ای ایران اظهار نظرهای متناقضی در مورد میزان رضایت آیت الله خامنه ای از روند مذاکرات هسته ای مطرح شده است.

عده ای از اصولگرایان، طی این مدت دولت حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای را به بی توجهی به دیدگاه های رهبر جمهوری اسلامی متهم کرده اند.

علاء الدین بروجردی در بخش دیگری از اظهارات امروز خود از نقش "کمیته هسته ای شورای عالی امنیت ملی" در فرایند تصمیم گیری در خصوص مذاکرات اتمی سخن گفته است.

او با ذکر اینکه به نمایندگی از مجلس در کمیته هسته ای شورای عالی امنیت ملی حضور دارد، این کمیته را "حلقه ای از حلقه های تعیین چارچوب مذاکرات هسته ای" دانسته است.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که کارشناسان ایران و گروه ۱+۵، دور تازه ای از مذاکرات اتمی را در نیویورک از سر گرفته اند.

مذاکرات کارشناسی، با هدف تعیین دستور کار مذاکرات مقام های ارشد گروه ۱+۵ انجام می شود و به گفته مقام های کشورهای حاضر در مذاکره، به مراحل حساس رسیده است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران و برخی از مقام های کشورهای عضو گروه ۱+۵ درباره رسیدن به توافق جامع اتمی تا اوایل تابستان سال جاری ابراز خوشبینی کرده اند.