وزیر اطلاعات ایران: امکان بیان جزئیات گزارش بند ۳۵۰ اوین وجود ندارد

حق نشر عکس MEHR

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، گفت: "گزارشی از واقعه بند ۳۵۰ زندان اوین تهیه شده است. امکان بیان جزئیات این گزارش وجود ندارد."

آقای علوی امروز، ٢٧ اردیبهشت، در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره گزارش درگیری ماه گذشته در بند ۳۵۰ گفت: "بالاخره در این باره کارهایی انجام شده است و همین مقدار قابل گفتن است."

وزیر اطلاعات ایران قوه قضاییه را مسئول رسیدگی به این مساله دانست.

اواخر فروردین ماه گذشته گزارش‌هایی از حمله ماموران امنیتی به زندانیان سیاسی در بند ٣۵۰ زندان اوین منتشر شد. زندانیان و خانواده‌های آنها گفتند که ماموران با خشونت کم سابقه‌ای زندانی‌ها را کتک زدند.

مقام‌های قضایی و از جمله رئیس وقت سازمان زندان‌ها و دادستان کل کشور این گزارش‌ها را با تاکید رد کردند و گفتند در روز مورد بحث تنها یک بازرسی معمول انجام شده است.

با ادامه بحث‌ها در این زمینه و از جمله تجمع خانواده‌های زندانیان سیاسی در مقابل ریاست جمهوری، دولت اعلام کرد که کمیته‌ای برای پیگیری این مساله و تهیه گزارشی از واقعه زندان اوین تشکیل داده است.

پیش از این محمود احمدی‌نژاد قصد داشت از زندان اوین بازدید کند که قوه قضائیه مانع از آن شد. نمایندگان مجلس ایران در دوره‌های مختلف وضعیت زندان‌ها را از نزدیک بررسی کرده‌اند و در مواردی از تخلف‌ را گزارش داده‌اند.