'ایرانیان می‌توانند برای زیارت به دمشق سفر کنند'

حق نشر عکس MEHR

محمداسماعیل کوثری، نماینده مجلس و از فرماندهان سابق سپاه، می‌گوید "دمشق و اطراف آن پاکسازی شده است" و "زائران می‌توانند برای زیارت حضرت زینب در دمشق حضور پیدا کنند."

آقای کوثری گفته است: "سفر به دمشق و زیارت حضرت زینب به صورت داوطلبانه است و اینگونه نیست که زائران به اجبار عازم این سفر زیارتی شوند."

او در مصاحبه با وبسایت روزنامه جوان، نزدیک به سپاه، گفت: "مسئولین مربوطه سوریه و ایران به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در دمشق امنیت وجود دارد و زائران در آنجا دچار مشکل نمی‌شوند."

بشار اسد و هواداران او در ماه‌های اخیر با قاطعیت بیشتری از پیروزی خود سخن می‌گویند و برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه آماده می‌شوند.

این انتخابات قرار است روز سوم ژوئن (۱۳ خرداد) برگزار شود.

محمداسماعیل کوثری درباره وضعیت امنیتی سوریه گفته است: " حتما امنیت آنجا [دمشق] تامین شده که مسئولین دمشق چنین موضوعی را اعلام کردند. چرا که مسئولیت جان زائرین برعهده آنان است."

مقام‌های نظامی ایرانی می‌گویند که کمک آنها در آموزش نیروهای وفادار به بشار اسد سهم مهمی در برتری حکومت نسبت به شورشیان مسلح داشته است.

هفته گذشته محمد اسکندری، از فرماندهان سپاه همدان، گفت: "کشور سوریه در حال حاضر به سلاح و ادوات جنگی احتیاج ندارد. فرماندهان سپاه در این کشور ۴۲ تیپ و ۱۳۸ گردان مجهز را آماده کرده‌اند و از نظر نظامی آمادگی کامل برای جنگ با دشمن را دارند."

مطالب مرتبط