انتقاد فیروزآبادی از موضع‌گیری 'رسانه‌های مرتبط با نیروهای مسلح' علیه دولت ایران

حق نشر عکس MEHR

سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، با تاکید بر ضرورت حمایت از دولت حسن روحانی، از برخی رسانه‌های "مرتبط با نیروهای مسلح" ایران انتقاد کرده و گفته است که اگر آنها چگونگی پوشش اخبار دولت را تغییر ندهند، با آنها برخورد خواهد شد.

آقای فیروزآبادی امروز دوشنبه ٢٩ اردیبهشت، به مشکلات کنونی ایران و دشواری‌های مسئولیت ریاست جمهوری اشاره کرد و خواهان کمک و همکاری با دولت شد.

او گفت: "متاسفانه یک مقدار بازی‌های رسانه‌ای موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود. مدیران رسانه‌ها باید جلوگیری کنند از اخباری که موجب تشویش اذهان مردم، تضعیف دولت و تخریب برخی از اقدامات می‌شود."

"بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند. من خطی و سیاسی عرض نمی‌کنم، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند و برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند. باید روششان را اصلاح کنند والا ما با آنها برخورد می‌کنیم."

نیروهای مسلح ایران رسانه‌های رسمی مختلفی دارند و علاوه بر آن برخی از رسانه‌های عمده ایرانی، چون خبرگزاری فارس و سایت تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران شناخته می‌شوند.

جهت‌گیری برخی از این رسانه‌ها انتقادهایی را به دنبال داشته است. از جمله محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، در میانه اختلاف نظر دامنه‌دارش با علی لاریجانی، رئیس مجلس، گفته بود: "از این که ایشان درباره یک موضوع سیاسی با خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی-امنیتی مصاحبه می‌کند، متاسفم."