سوءقصد نافرجام به جان دادستان خرمشهر

Image caption آبان ماه سال گذشته دادستان زابل هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و کشته شد

علیرضا باوی دادستان خرمشهر در حالی که با خودروی شخصی اش در یکی از مناطق اهواز در حال رانندگی بود، به ضرب دو گلوله زخمی شده است.

قدرت الله دهقان معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان به خبرگزاری کار ایران گفته که آقای باوی حوالی ساعت ۲۳ شب گذشته، در نزدیکی پل پنجم اهواز، مورد اصابت گلوله اسلحه شکاری قرار گرفت و زخمی شده است.

گفته شده که گلوله به سر وصورت آقای باوی شلیک شده و وی به یکی از بیمارستانهای اهواز منتقل شده است اما معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان می گوید: "وی هم اینک در سلامت کامل به سر می برد."

بنابر گزارشها، دادستان خرمشهر به وسیله اسلحه شکاری از نوع ساچمه‌ای هدف قرار گرفته و محمدباقر الفت رییس کل دادگستری استان خوزستان گفته که "ساچمه‌های متعددی به ناحیه صورت وی اصابت کرده است."

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان می گوید که "انتصاب عمل ترور به این مسأله هنوز قطعیت نیافته و موضوع توسط یگان‌های ذیربط در حال بررسی است."

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا از حمله "دو فرد مسلح ناشناس" به دادستان خرمشهر خبر داده و معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان می گوید که هنوز "انگیزه ضارب یا ضاربان" مشخص نشده است.

در آبان ماه سال گذشته نیز موسی نوری‌قلعه، دادستان زابل و راننده همراه او هنگام عزیمت به سمت محل کار توسط مهاجمان مسلح به کلاشنیکف در مقابل بیمارستانی در زابل کشته شدند.

مطالب مرتبط