سیل در شمال ایران خسارات گسترده و تلفاتی برجای گذاشته است

حق نشر عکس Mehr
Image caption بارش باران سنگین باعث جاری شدن سیل در مناطقی از شمال ایران شده است

سیل در مناطقی از شمال ایران تلفاتی برجای گذاشته و خسارات سنگینی وارد کرده است.

به گزارش منابع خبری ایران، بارش باران سنگین و جاری شدن سیل در استان‌های مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و سمنان باعث جاری شدن سیل در مناطق شهری و روستایی دست کم یازده شهرستان این استان‌ها شده است.

فرماندار ساری گفته است که آب‌گرفتگی یک قطعه زمین در روستای "سمسکنده" این شهرستان یک نفر را کشت و دو نفر نیز در نتیجه خراب شدن دیوار یک کارگاه آلومینیوم سازی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - پیشتر، مدیرکل بحران استان مازندران از کشته شدن دو نفر در ساری خبر داده اما گفته بود که مرگ آنان ناشی از بارش باران و آب‌گرفتگی نبوده بلکه سه کارگر مشغول پاکسازی جوی آب کنار دیوار کارگاه آلومینیوم سازی بودند که "بر اثر بی‌دقتی و خالی کردن زیر دیوار، دیوار ریزش کرد و موجب مرگ آنان شد."

بارندگی شدید در استان مازندران از ظهر روز چهارشنبه آغاز و ظرف کمتر از دو ساعت، باعث جاری شدن سیل در مناطق شهری و روستایی استان و آب‌گرفتگی خیابان‌ها شد. ایرنا از ریزش کوه و مسدود شدن یکی از جاده‌های استان خبر داده است.

حق نشر عکس Fars
Image caption خطر آب‌گرفتگی خانه‌های ساکنان مناطق سیل‌زده را تهدید می‌کند

همچنین، راه ارتباطی چند روستا در این استان قطع شده و ساکنان آنها در محاصره آب قرار گرفته‌اند.

در همان حال، خبرگزاری مهر گزارش کرده است که ریزش باران سنگین باعث آب‌گرفتگی خیابان‌های بهشهر و ورود آب به خانه های مسکونی در این شهر شده است. این خبرگزاری نقص در تاسیسات شهری و بی‌توجهی مقامات این شهر را عامل بروز این وضعیت دانسته است.

در شهرستان نکا، بارندگی به اراضی کشاورزی خسارت وارد ساخته و محورهای ارتباطی چند روستا را قطع کرده است. ساکنان این شهرستان نگران طغیان رودخانه نکا هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، بخش‌هایی از استان گلستان نیز با آب‌گرفتگی و سیلاب مواجه است و سیل در دو روستای این استان دو نفر را مصدوم کرده که حال یکی از آنان وخیم است.

این خبرگزاری افزوده است که در مناطقی از استان سمنان هم سیل جاری شده که در نتیجه آن، یک نفر در روستای نعیم آباد جان خود را از دست داده است.

فارس به نقل از یک مقام وزارت بهداشت گزارش کرده که "نگرانی اصلی فعلا تامین آب آشامیدنی سالم و پیشیگری از بیماری های اسهالی است."

خبر بارندگی شدید و جاری شدن سیل در شمال ایران در حالی گزارش می‌شود که به دلیل تعطیلات طولانی آخر این هفته، هزاران تن از مردم به مناطق شمالی سفر کرده‌اند.

مطالب مرتبط