'مقامات فرودگاه تهران مانع از سوختگیری هواپیمای نخست وزیر پاکستان شدند'

حق نشر عکس ISNA
Image caption گفته شده که دلیل اقدام مقامات فرودگاه تهران بدهی شرکت هواپیمایی پاکستان بود

خبرگزاری پرس تراست هند (پی‌تی‌آی) گزارش کرده است که مقامات فرودگاه تهران مانع از پرواز نخست وزیر پاکستان به مقصد کشورش شده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری، در جریان سفر نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به ایران در ماه گذشته میلادی، مقامات فرودگاه تهران به دلیل بدهی شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان - پی‌آی‌ای - از سوختگیری و خروج هواپیمای حامل آقای شریف جلوگیری کردند.

اما یک سخنگوی شرکت هواپیمایی پاکستان خبر ممانعت از سوختگیری هواپیمای حامل نخست وزیر پاکستان را تکذیب کرده است.

خبرگزاری پرس تراست هند به نقل از "یک مقام ارشد" شرکت هواپیمایی پی‌آی‌ای گفته است که بدهی این شرکت کمی بیش از پنج هزار دلار آمریکایی بود و مقامات فرودگاهی در تهران گفتند که تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود، هواپیمای پاکستانی اجازه خروج نخواهد یافت.

ظاهرا هشدار مقامات فرودگاه تهران باعث شد تا شرکت پی‌آی‌ای دستور پرداخت فوری این بدهی را صادر کنند و در نتیجه، هواپیمای نخست وزیر پاکستان توانست تهران را ترک کند.

براساس این گزارش، شرکت پاکستانی موفق شد مانع از آن شود که مقامات وزارت خارجه و نخست وزیر پاکستان از موضوع بدهی این شرکت و تصمیم مقامات فرودگاه تهران آگاه شوند.

در ادامه این گزارش آمده است که بدهی شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان به پرواز شماره PK-788 لندن به کراچی در ماه ژانویه سال جاری ارتباط داشته است.

حق نشر عکس AP
Image caption سفر دو روزه شریف به ایران نخستین سفر او به تهران از زمان آغاز دوره جدید زمامداری او بود

سخنگوی شرکت پاکستانی گفته است که در آن زمان، به دلیل بیماری یکی از مسافران این پرواز، هواپیما ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه تهران شد و فرد بیمار به بیمارستان آزادی انتقال یافت اما درگذشت. وی افزوده است که به دلیل اینکه خدمه هواپیما پول نقد کافی در اختیار نداشتند، هزینه فرود، خدمات فرودگاهی و سوختگیری و همچنین اقدامات پزشکی در تهران به عنوان بدهی شرکت ثبت شد.

سخنگوی شرکت با تکذیب خبر ممانعت از سوختگیری هواپیمای حامل نخست وزیر پاکستان، گفته است که این شرکت بدهی خود به مبلغ پنجهزار و ششصد و چهل و شش دلار را قبلا پرداخته بود.

خبر ممانعت از سوختگیری هواپیمای شرکت هواپیمایی پاکستانی در بعضی از رسانه‌های ایران نیز منعکس شده است.

خبرگزاری فارس این خبر را به نقل از شبکه خبری آی‌بی‌ان هند نقل کرده و افزوده است که سخنگوی شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان این خبر را تکذیب کرده است.

نواز شریف روز ١١ مه برای یک دیدار دو روزه وارد تهران شد و در جریان این سفر، مذاکراتی با حسن روحانی، رئیس جمهوری، و سایر مقامات جمهوری اسلامی انجام داد و با آیت‌الله علی خامنه‌ای هم ملاقات کرد.

مطالب مرتبط