تصادف قطار مسافربری تهران - مشهد یک کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشت

حق نشر عکس Fars
Image caption پس از وقوع حادثه عملیات نجات آسیب‌دیدگان از داخل قطار آغاز شد

در اثر برخورد قطار مسافربری تهران - مشهد با قطاری باری متوقف در ایستگاه دامغان تعدادی از سرنشینان قطار مسافری کشته و مجروح شدند.

روز جمعه، ١٦ خرداد (٦ ژوئن)، روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با انتشار بیانیه ای، اعلام کرد که در برخورد قطار مسافربری تهران - مشهد با یک قطار باری در ایستگاه امروان شهرستان دامغان، یک نفر کشته و سی و یک نفر زخمی شده اند.

این حادثه شامگاه پنجشنبه روی داد و براساس گزارش‌های قبلی، هنگام وقوع حادثه، قطار باری در ایستگاه امروان متوقف بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - شرکت رجا در اطلاعیه خود نوشته است که در این حادثه، یک مسافر مرد حدود شصت ساله جان خود را از دست داد و سی یک مصدوم برخورد دو قطار به بیمارستان های دامغان و سمنان انتقال یافتند.

براساس این گزارش، تا کنون بیست تن از مصدومان به طور سرپایی درمان و مرخص شده و بقیه مصدومان تحت درمان قرار دارند. حال آنان نیز رضایت بخش گزارش شده است.

این گزارش می افزاید که پانزده تن از مصدومان زن، چهارده نفر مرد و دو نفر کودک هستند و سه تن از خدمه قطار از جمله مصدومان بوده‌اند.

حق نشر عکس ISNA
Image caption در این حادثه یک نفر کشته و سی و پنج نفر زخمی شده اند

کمیسیون عالی بررسی سوانح راه آهن مشغول بررسی علت وقوع این حادثه است و قرار است نتیجه تحقیقات بعدا اعلام شود.

براساس گزارش‌های قبلی، قطار مسافربری حدود ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه تهران را به مقصد مشهد ترک کرده بود که در نزدیکی دامغان دچار حادثه شد.

پس از وقوع حادثه، آمار متفاوتی از آسیب دیدگان انتشار یافت و برخی منابع خبری، شمار کشته شدگان را تا سه نفر هم گزارش کرده بودند. همچنین گفته شده بود که قطار باری مورد گزارش یک قطار حمل سوخت بود اما در زمان وقوع حادثه، بارگیری نکرده بود.

این حادثه زمانی روی داده که به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر سابق جمهوری اسلامی و تعطیلی روز پانزده خرداد و فرا رسیدن تعطیلات آخر هفته، هزاران نفر از ایرانیان عازم سفرهای تفریحی شده‌اند.

پیشتر، راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود که به همین مناسبت، تعدادی قطار فوق‌العاده جهت نقل و انتقال زائران به مشهد اختصاص داده است.

به گزارش منابع خبری، با وجود وقوع سانحه شامگاه گذشته، محور ریلی تهران مشهد باز است.

خط آهن تهران-مشهد یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی ایران است و هر ساله هزاران نفر به منظور زیارت از این طریق عازم مشهد می‌شوند.