سخنگوی سپاه: همواره حامی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای بوده‌ایم

حق نشر عکس a
Image caption سخنگوی سپاه: اگر مذاکرات به ثمر برسد شیرینی مضاعفی خواهد داشت

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران ایران در اولین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری، شروع کار دولت حسن روحانی را در برخی حوزه‌ها "بسیار خوب و قابل تقدیر" خوانده و گفته است که سپاه همواره حامی مذاکره‌کنندگان هسته‌ای بوده است.

آقای شریف در گفت‌وگو با روزنامه دولتی ایران ادامه پشتیبانی سپاه از مذاکره‌کنندگان هسته ای را به عملکرد آنها در "دایره تدابیر رهبر و ریاست جمهوری" مشروط کرده و گفته اگر مذاکرات به ثمر برسد "شیرینی مضاعفی" خواهد داشت.

سخنگوی سپاه همچنین از حضور عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران و از مذاکره‌کنندگان ارشد هسته‌ای در جلسه‌ای با "مجموعه هادیان" سپاه خبر داده و توضیحات او را "بسیار راهگشا و رضایت بخش" خوانده است.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (متشکل از آمریکا، چین، روسیه، فرانسه ، بریتانیا و آلمان) از روز دوشنبه (۲۶ خرداد) در وین آغاز می‌شود.

در روزهای اخیر و همزمان با نزدیک شدن به پایان دوره شش‌ماهه‌ای که برای رسیدن به یک توافق جامع هسته‌ای با ایران تعیین شده بود، نشانه‌هایی از کاهش انتقادها از عملکرد دولت ایران در این زمینه دیده می‌شود.

هفته گذشته رسول سنایی راد، معاون سیاسی سپاه پاسداران در سخنان مشابهی گفته بود: "با وجود این که به گروه ۱+۵ اعتمادی نداریم اما با اصل مذاکره هسته‌ای موافقیم و پشتیبان آن هستیم."

علی سعیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران، هم روز سه‌شنبه (۲۰ خرداد) با تاکید بر اینکه نقد دولت حسن روحانی باید "منصفانه" باشد گفت: "برخی اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به سپاه بیان می‌شود که دقت لازم را ندارد."

از محمود علوی، وزیر اطلاعات هم نقل شده است که رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به "دروغ‌پراکنی" برخی رسانه‌ها علیه دولت، به شدت از "مسئولان مرتبط با این رسانه‌ها" انتقاد کرده است.

این در حالی است که از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی، رسانه‌های منسوب به سپاه و بسیاری از منصوبین آیت الله خامنه‌ای بارها از سیاست‌های رئیس جمهور در پرونده هسته‌ای انتقاد کرده‌اند.

مطالب مرتبط