نگرانی از سلامتی رضا شهابی، فعال سندیکایی زندانی

حق نشر عکس a
Image caption آقای شهابی از فعالان سندیکای شرکت واحد بود

شماری از فعالان سیاسی ایرانی با انتشار بیانیه‌ای از وضعیت رضا شهابی، فعال سندیکایی زندانی ابراز نگرانی کرده‌اند.

رضا شهابی حدود دو هفته پیش از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل شده و در اعتراض به این مساله اعتصاب غذا کرده است.

در بیانیه فعالان درباره وضعیت آقای شهابی آمده است: "بعد از دو هفته اعتصاب غذا، اکنون فشار خون رضا شهابی افت محسوسی کرده و حال جسمی او رضایت بخش نیست. وی هنوز بعد از انجام جراحی گردن نیاز به استراحت دارد و این فشارها باعث تشدید ناراحتی جسمی او می‌شود."

این بیانیه به امضای بیش از ١۵۰ نفر رسیده و چهره‌هایی چون ناصر زرافشان، اکبر معصوم بیگی، احمد سیف و پروین اردلان در میان امضاکنندگان آن هستند.

امضاکنندگان بیانیه از آقای شهابی خواسته‌اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند و همچنین خواهان به رسمیت شناختن فعالیت تشکل‌های سیاسی و صنفی مستقل در ایران شده‌اند.

رضا شهابی که از سال ١٣٨٩ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شده است، از اعضای هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بود.

این سندیکا از طرف حکومت ایران به رسمیت شناخته نشد و تعداد زیادی از اعضای آن به دنبال اعتصابی در سال ١٣٨۴ بازداشت یا اخراج شدند و ده‌ها نفر از آنان به زندان افتادند.

آقای شهابی پیش از این و در طول حبسش به دلیل مشکلات جسمی، از جمله ناراحتی ستون فقرات، به بیمارستان منتقل شده، اما به گفته نزدیکانش بدون تکمیل درمان به زندان بازگردانده شده است.

مطالب مرتبط