ریحانه طباطبایی زندانی شد

حق نشر عکس Kaleme

وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، می‌گوید ریحانه طباطبایی، روزنامه‌نگار ایرانی و از هواداران جبهه مشارکت، امروز، شنبه ٣١ خرداد، بازداشت شده است.

همچنین مهدی خزعلی، فعال سیاسی منتقد حکومت ایران و عبدالحسین هراتی، از مقام‌های سابق دانشگاه آزاد اسلامی نیز دیروز بازداشت شده‌اند.

به گزارش کلمه، ریحانه طباطبایی امروز برای تفهیم اتهام پرونده‌ای تازه به دادسرای اوین رفته بود که پس از آن برای اجرای محکومیت ۶ ماهه خود از پرونده‌ قبلی زندانی شد.

ریحانه طباطبایی در زمستان سال ١٣٩١ و در جریان بازداشت گسترده روزنامه‌نگاران ایرانی به زندان افتاده بود.

کلمه می‌گوید "عضویت در ستاد ملی جوانان در انتخابات سال ۹۲، شرکت در همایش جوانان اصلاح طلب در شهرکرد و توهین به سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در فیسبوک" اتهامات تازه خانم طباطبایی هستند.

ایران یکی از بزرگترین زندان‌های روزنامه‌نگاران در جهان است.

هفته گذشته سازمان گزارشگران بدون مرز با اعلام نگرانی از وضعیت روزنامه‌نگاران ایرانی گفت علیرغم گذشتن حدود یک سال از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های او عملی نشده و هنوز پیشرفتی قابل ملاحظه‌ در عرصه آزادی اطلاع رسانی رخ نداده است.

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران نیز به تازگی در گزارش گفت: "ایران یکی از سرکوبگرترین کشورهای جهان در عرصه آزادی اطلاع‌رسانی است به طوری که در رده بندی جهانی آزادی مطبوعات سال جاری میلادی، در بین ۱۸۰ کشور در رده ۱۷۳ قرار داشته است."

مطالب مرتبط