وزیر کابینه خاتمی سرپرست دانشگاه امیرکبیر شد

حق نشر عکس s
Image caption آقای معتمدی در کابینه محمد خاتمی وزیر ارتباطات بود

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد معتمدی، وزیر ارتباطات دولت محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک) شده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به پایان دوره علیرضا رهایی، رئیس پیشین دانشگاه امیرکبیر، رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی آقا معتمدی را به سمت سرپرست دانشگاه منصوب کرده است.

آقای معتمدی در حال حاضر عضو هیئت‌ علمی و استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر است.

دانشگاه امیرکبیر یکی از با سابقه‌ترین موسسات آموزش عالی ایران در زمینه فنی و مهندسی است که در سال ۱۳۳۷ فعالیتهای خود را تحت عنوان "پلی‌تکنیک تهران" آغاز کرد.

دوره ریاست علیرضا رهایی، رئیس پیشین دانشگاه امیرکبیر که در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به این سمت منصوب شده بود، با جنجال‌هایی همراه بود.

از جمله روزنامه شرق در شهریور سال ۱۳۹۰ و در آغاز سال تحصیلی جدید خبر داده بود که تفکیک جنسیتی در دانشگاه امیرکبیر مشکلاتی را برای دانشجویان به وجود آورده به طوری که تعداد کلاسهای اختصاص یافته به دانشجویان دختر از کلاس‌های تفکیک شده برای دانشجویان پسر کمتر بوده و انتخاب ساعت و استاد دلخواه به مشکلی برای دانشجویان بدل شده است.

بر اساس گزارشها، آقای رهایی سال گذشته به اتهام جلوگیری از ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یکی از دانشجویان و ممانعت از ثبت نام وی در مقطع دکتری، از سوی دیوان عدالت اداری به دو سال انفصال موقت از خدمات دولتی و جبران خسارت محکوم شده بود.

جعفر توفیقی، سرپرست پیشین وزارت علوم در دولت حسن روحانی، گفته بود که مشکل انفصال از خدمت آقای رهایی حل شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در دوره فعالیت‌های انتخاباتی و پس از پیروزی در انتخابات، وعده‌هایی درباره بهبود وضعیت دانشگاه های ایران از جمله موضوع جنجالی تفکیک جنسیتی داده است.

مطالب مرتبط