مهدی خزعلی در بازداشت 'سکته قلبی کرده است'

حق نشر عکس non
Image caption عکسی که صفحه هواداران آقای خزعلی از او در بیمارستان منتشر کرده است

نزدیکان مهدی خزعلی، از فعالان سیاسی منتقد حکومت ایران که کمتر از دو هفته پیش بازداشت شد، می‌گویند که آقای خزعلی در روزهای گذشته دو بار دچار سکته قلبی شده است.

همسر مهدی خزعلی، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که آقای خزعلی در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده و به همین دلیل به گفته پزشکان غلظت خونش به طور شدید بالا رفته و دچار سکته قلبی شده است.

به گفته خانواده آقای خزعلی او از دیروز به بیمارستان منتقل شده است.

محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی که به عیادت آقای خزعلی رفته است، به بی‌بی‌سی فارسی گفت به نظر او نوشته‌های آقای خزعلی درباره محمدرضا مهدوی‌کنی دلیل بازداشت اخیر او بوده است.

همسر مهدی خزعلی می‌گوید که با وجود اعتصاب غذای او، مسئولان زندان رجایی‌شهر مراقبت‌های پزشکی لازم را در مورد آقای خزعلی انجام نداده‌اند.

به گفته وی این محکومان اعدامی هم‌بند آقای خزعلی در زندان رجایی شهر بوده‌اند که در روزهای اخیر از او مراقبت و پرستاری کرده‌اند. او افزود که مهدی خزعلی در اثر اعتصاب غذا ۱۸ کیلو وزن کم کرده است.

مهدی خزعلی در سال‌های اخیر نخست در جریان سرکوب اعتراضات سال ۱۳۸۸ و در تیر ماه همان سال بازداشت شد. او از آن پس بارها بازداشت شده و به زندان افتاده است. او در بازداشت‌های قبلی خود نیز به اعتصاب غذا دست زده بود.

آقای خزعلی در پاییز سال گذشته به ۶ سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتبط