انتقاد وزیر ارشاد از 'بولتن سازی گسترده' بعضی نهادهای عمومی علیه دولت

علی جنتی حق نشر عکس ISNA
Image caption علی جنتی گفته است که بولتن های تهیه شده علیه دولت "از ابتدا تا انتها جعل و تحریف" هستند

علی جنتی، وزیر ارشاد ایران، با انتقاد از "بولتن سازی بسیار گسترده" علیه دولت گفت این کار، بعضا از سوی نهادهایی صورت می‌گیرد "که خیلی خودشان را ارزشی می‌دانند."

آقای جنتی یکشنبه ۱۵ تیر (۶ ژوییه)، در مصاحبه با روزنامه شرق افزود که این بولتن‌ها از طرف نهادهایی تهیه می‌شوند که "از بودجه دولتی استفاده می‌کنند."

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، چندی پیش از نهادهایی انتقاد کرده بود که به گفته وی با استفاده از بودجه‌های عمومی به فعالیت تبلیغی علیه دولت می‌پردازند. وی از عاملان چنین فعالیت‌هایی خواسته بود "با شناسنامه" حرف بزنند.

علی جنتی در مصاحبه امروز با شرق گفته است که بولتن‌های تهیه شده علیه دولت "از ابتدا تا انتها جعل و تحریف" هستند و به انتشار اتهامات گوناگون علیه وزارتخانه‌های دولت و از جمله وزارت ارشاد می‌پردازند.

وی تاکید کرده که همچنین "برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌هایی که راه‌اندازی شده‌اند دست به تحریف، جعل یا برخورد گزینشی با خبر‌ها می‌زنند."

وزیر ارشاد ایران در جریان انتقادات خود از نهاد مشخصی نام نبرده، اما مقام‌های دولت روحانی، در ماه‌های گذشته به بیان انتقاداتی علیه فعالیت های تبلیغی برخی موسسات و رسانه‌های نزدیک به بسیج یا سپاه پاسداران پرداخته‌اند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، یک ماه پیش گفته بود "دروغ پراکنی" بعضی رسانه‌ها علیه دولت به میزانی رسیده که آیت الله خامنه‌ای به مسئولان آنها تذکر داده است.

پیش از آن، سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز، از شیوه برخورد رسانه‌های "مرتبط با نیروهای مسلح" با دولت انتقاد کرده بود.