تذکر نمایندگان مجلس ایران برای اجرای 'حکم قضایی' علیه خاتمی

حق نشر عکس khatami.ir

۱۰ نماینده مجلس ایران به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری تذکر داده‌اند که از اجرای "حکم قضایی" صادر شده علیه محمد خاتمی اطمینان حاصل کند.

این نمایندگان از وزیر دادگستری خواسته‌اند که برای اجرای "حکم ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان بودن آقای خاتمی توسط قوه قضائیه" تلاش جدی کند.

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران، سال گذشته خبر داد که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ به مدت چهار سال ممنوع‌الخروج بوده است.

آقای خاتمی پس از درگذشت نلسون ماندلا، رهبر آفریقای جنوبی، گفت که مایل است در مراسم بزرگداشت او حضور یابد، اما این سفر نیز انجام نگرفت.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، مسئولیت ممنوع‌الخروجی آقای خاتمی را به دولت محمود احمدی‌نژاد نسبت داد و گفت که این مسئله "جزو عادات بد دولت احمدی‌نژاد بوده است."

اما محمود احمدی‌نژاد با رد این ادعا گفت: "موضوع قضایی است، چه ربطی به ما دارد؟ من حتی اگر این اختیار را داشتم هرگز این کار را نمی‌کردم."

نمایندگانی که امروز برای اعمال محدودیت علیه محمد خاتمی تذکر داده‌اند به طور مشخص نگفته‌اند که چه بخشی از حکم قضایی مورد اشاره آنها اجرا نشده است.

این ۱۰ نفر، که روح‌الله حسینیان، محمداسماعیل کوثری، مهرداد بذرپاش و محمدجواد کریمی قدوسی در میان آنان هستند، از منتقدان سرسخت دولت حسن روحانی به شمار می‌روند.

آنها علاوه بر تذکر به وزیر دادگستری، از وزیر ارتباطات هم خواسته‌اند به جای پرداختن به "موضوعات فرعی چون پهنای باند و رفع فیلترینگ" هر چه سریعتر "شبکه ملی اطلاعات" را فعال کند.

شبکه ملی اطلاعاتی، که به اینترنت ملی نیز مشهور است، شبکه‌ای است که برخی نگرانند با گسترش فعالیت آن، دسترسی به اینترنت در ایران محدود شود.

مطالب مرتبط